Anlatımlı Örgü Bayan Hırka Modeli

anlatımlı örgü hırka

Her mevsim rahatlıkla giyebileceğiniz bu hırka kurdalelerle çok şık ve değişik bir havaya bürünüyor.Özellikle bahar ve yaz ayları için  serin akşamlar için ideal bir model.

Arkaya 78 ilmekle başlayın. 2 düz, 2 ters olarak 7 cm lastik örün. Üzerineajurla devam edin. 34 cm sonra kolu 3-2-1 olarak kesin. Arka yaka oyuntusunuyapıp omuzları 3 defada keserek tamamlayın.Önlere 46 ilmekle başlayın. Önortasında 6 ilmeği 2 düz, 2 ters, 2 düz lastik, diğer ilmekleri ajurla devam edin.Başlangıçtan 38 cm sonra yakayı V şeklinde açın. Omuzları keserek tamamlayın.

Kollara 38 ilmekle başlayın. 7 cm lastik üzerine ajurla devam edin. Kolun her ikitarafından eşit aralıklarla 1’er ilmek olmak üzere 7′şer ilmek artırın. Kolu 2-1-1kesin. Her sırada 1’er ilmek eksilterek tamamlayın. 10 cm yaka örüp bitirin.

Önlere ajur aralığından kurdele geçirin.

Ajur (11 ilmek üzerinde):

1 sıra: Bir kenar ilmeğinden sonra 3 ilmek haraşo örün, 1 dolayın, 3 ilmeğidüzden toplayın, 1 dolayın, 3 ilmek haraşo örün bir kenar ilmeği örün. Arkasıraları ters örün.2. sıra: 1 sıra düz örün.Arka sırayı ters örün. 3. sırada1. sıradan başlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.