Anlatımlı Örgü Abiye Bluz

anlatımlı örgü abiye bluz

Örgü örmeyi seviyorsanız kendinize ya da sevdiğiniz birine şık bir bluz örebilirsiniz.Değişik renklerde ipliklerle örerek gece veya gündüz kullanabileceğiniz bu modeli zevkle öreceksiniz.

Örgü örmekle ilgili “Bev Galeskas”ın bir sözünü sizinle paylaşmak istiyorum:

“Biraz sabır ve çalışmayla ellerimize örgü örmeyi öğretebilir,sonrada kendimizi örgü örmenin verdiği mutlulukla şımartabiliriz.”

ÖN :

80 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50’şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1’er ilmek kesilir.35 cm. örüldükten sonra (ilmekler 94 adet olunca) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

ARKA :

81 ilmek başlanır, 21 cm. 3+1 lastik örülür.Her iki yandan da 50’şer ilmek artırılarak düz örgüye geçilir. (180 ilmek olacak)6 sıra düz örgü örüldükten sonra yanlardan her sırada 1’er ilmek kesilirken ortadan da yaka için 1 ilmek kesilerek V kesime başlanır.Yaka için 9 kere 3 sırada bir 1’er ilmek, 4 kere 5 sırada bir 1’er ilmek, 2 kere 7 sırada bir 1’er ilmek kesilir. 14 sıra düz örülür.Toplam 35 cm.e tamamlandıktan sonra (ilmekler 31 adet olacak) 5 sıra 3+1 lastik örülerek tek seferde kesilir, bitirilir.

Tamamlamak için:

Bitirilen ön ve arka parçalar dikilirken kol altına gelen kısım açık bırakılır.

Yaka ve kol altında dikilmeyen kısımlara tığ ile oya yapılır.

Yapılan her oyanın ortasına kristal taşlardan 2-3 adet dikilir.

Arzuya göre 30 ilmek düz örgü başlanarak10 cm. örülür. Dikdörtgen olacak şekilde dikilir ve fiyonk şekli verilerek ortasına kristal taşlar işlenir. Arka V yakanın başlangıç kısmında kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.