Anlatımlı Bayan Panço Modeli

Pançolarım çok moda olduğu bu yıl kendinize bir panço örmek için geç kalmadınız.Bahar da daha da rahat kullanacağınız pançolar,sezonda da yerini koruyacak.Hemen ipinizi alıp örmeye başlayın.

ARKA:

155 ilmek başlanacak. 10 sıra 1 düz 1 ters pirinç örgü örüldükten sonra düz örgü olarak 2 sıra örgülenip yanlardan 1 er ilmek içerden ve ortadaki 1 ilmeğin her 2 tarafından l’er ilmek kesilip 2 sıra tekrar kesimler yapılarak 2 sıra daha örülecek. Her 4 sırada bir toplam 26 defa l’er ilmek kesilerek bedende 51 ilmek kaldığında , ortada her 4 sırada bir yapılan kesimlere aynı şekilde devam edilirken yanlardan üst üste 2 defa l’er ilmek içli kesim yapılıp, daha sonra kenarlardan 1 defa 2, 2 defa 3, 1 defa 4 ilmek kesilirken son kesimin altındaki kesim yapılırken arka yaka ortasından da 19 ilmek kesilerek arka parça bitirilecek.

ÖN:

Arka parça gibi  başlanıp aynı sıralı işlemler tekrarlanarak örülecek.Bedende 18 kere l’er ilmek kesilip 83 ilmek kaldığında ortadan 1 ilmek kesilerek beden 2 ayrı parçaya ayrılıp yanlarda içli kesimlere devam edilecek. Her bir parçada 34′er ilmek kaldığında ön yaka kenarından 1 defa 5, 1 defa 4, 1 defa 3, 2 defa 2, 3 defa 1 ilmek kesilirken, yanlardan da içli kesim olarak üst üste 3 defa 1 ilmek kesilip kenarlardan 1 defa 2, 2 defa 3, 1 defa 4 ilmek kesilerek ön parça da bitirilecek.

Ön ve arka parça dikildikten sonra alt etek kısmına saçaklar takılacak, ön yaka ucuna iplik bükülüp takılarak panço bitirilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.