Açıklamalı Örgü Çocuk Panço


Örgü kız çocuk panço

Örgü kız çocuk panço

Panço için verdiğim ölçüler 3- 5 yaş kız çocuklar için uygundur.

Malzemeler:

2 yumak kırmızı ip

sarı ip

beyaz ip

pembe ip

süslemek için inciler ve boncuklar

4,5 numara şiş

3,5 numara tığ

Yapılışı:

Örgümüze pançomuzun motiflerini örerek başlıyoruz.3,5 numara tığ ile örüyoruz.Önce 7 tane zincir çekip,kapatıyoruz.zincirin içine 2 tane ikli trabzan yapıyoruz,aralarına 2 zincir çekiyoruz.İkili trabzan 8 adet olacak;İkinci sırada ikili trabzanları köşelere gelecek şekilde ayarlayıp,ortalarına 2 zincir çekerek kafes yapıyoruz.Yani 2 trabzan 2 zincir 2 trabzan bunu köşedeki zincirin içine yapıyoruz,bunların ortalarınada 1 zincir,1trabzan yapıyoruz,3,sırada köşeleri aynen yapıp,1zincir ,1 trabzan şeklinde köşelerin arasına 3 tane kafes yapıyoruz.4. sırada köşeleri aynen yapıp aradaki kafesleri 4 adet yapıyoruz.5.sırada köşeleri yapıyoruz, sonra 2 zincir çekerek  4 tane kafes yapıyoruz.

Bu şekilde her renkten 2 tane ve toplamda ön taraf için 4 adet motif arka taraf için 4 adet motif  ve toplam 8 adet motif örüyoruz.Motifleri isterseniz tığınız ile birleştirin.

Pançonun yanı için 5 numaralı şişimize 61 ilmek atıyoruz ve 7düz,2ters örüyoruz.Örgümüzün boyu motiflerin birleştiğindeki boyu kadar olacak.O kadar olduktan sonra örgüyü  keserek bitirip,motiflerle birleştiriyoruz.Motiflerin ortasına 1  adet çiçek işleyip dikiyoruz.her motifi dilediğimiz gibi süslüyoruz.Yaka kısmına zincir çekip dikiyoruz. Pançonun etek uçlarına ise dilediğimiz boyda rengarenk saçaklar yapıp takıyoruz.

Örgü Çocuk Panço Görselleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.