Açıklamalı Kız Bebek Yelek

Mini kızlarımız için tığla öreceğimiz bu yelek,çok şirin oluyor.

Malzemeler:

2 adet bebe yünü

3,5 numara tığ

Saten kurdale

Renkli boncuklar

Yapılışı:

76 tene zincir çekiyoruz,üzerine 2 zincir çekerek 36 tane kafes yapıyoruz.2. sırada bir kafesin içine iki tane ikili trabzan yapıp  2 zincir çekip iki tane ikili trabzanı aynı kafese yapıyoruz. Sonra 1 zincir çekerek 2 tane kafes yapıyoruz.sonra diğer kafese ikili trabzan yapıp 2 zincir çekip tekrar ikili trabzan yapıyoruz,sonra tekrar kafes yaparak sıra sonuna kadar bu sırayla devam ediyoruz.

Diğer sırada ikili trabzan yaptığımız yerlerde yine ikli tarbzan yapıyoruz,aralarda iki tane olan kafesi bu kez 3 tane olarak devam ediyoruz.Bir sonraki sırada ikili trabzanları aynen yapıp,ortalarındaki üçlü kafeslerin ortada kalanına ikli trabzan yapıyoruz,bu şekilde model genişlemiş oluyor.Sonraki sırada İkli trabzanlar aynen yapılıyor aralarda 1 adet olan kafesi 2 adet yapıyoruz.

Bu şekilde 9 sıra örüp kol oyuntuları için ayırma işlemi yapıyoruz..Bunun için 5 tane ikli trabzan örüyoruz,5 zincir çekip sonraki 7 tane ikili trabzanı örmeden atlıyoruz.Sıradaki 11 adet ikili trabzanı örüp 5 zincir çekiyoruz,7 tane ikli trabzanı atlayıp kalan 5 tane ikli trabzanı örüyoruz.Bundan sonra ikli trabzanların arasındaki kafeslar 5tane oluncaya kadar arttırarak örüyoruz,5 kafes olduktan sonra her sırayı aynı şekilde örerek toplam 23 sıra örüyoruz.

Etek ve kol uçlarını tığlıyoruz,üstünü boncuklarla süsleyip;Boynundan ve kol altından kurdale geçiriyoruz.Kurdalelerin ucuna da boncuk takıyoruz.

Yeleğin arkadan görünüşü.

2 Cevaplar

  1. Wonia dedi ki:

    ya madem siz buraya ponopnlu bolera diye bunu koydunuz peki kardeşim sen neden ponponun yapılışını anlatmıon haa sen diosanki ponponu git başka biyerden al madem ben ponpona para wercem niye bolerayla uğraşıyım gider direk satın alırım bura bi iş yaptığınızımı zannedionuz nedir anlamadım ki aaaaa ne bu bf6lee ponpon nası yapılıo yaa uufff anlatın bi deli oldummm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.