3-4 Yaş Kız Çocuk Örgü Panço Bere Takımı


3-4 yaş kız çocuk panço bere takımı

3-4 yaş kız çocuk panço bere takımı

Merhaba arkadaşlar uzun süredir işlerimin yoğunluğundan dolayı bir şey öremiyordum,geçen gün yeğenim istediği için panço bere takımı ördüm,çiçekli pembe renk püsküllü panço ve bere’nin yapılışını sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Yazımızda Panço Bere takımının ayrıntılı anlatımını bulabilirsiniz.Sormak istediğiniz bir şey olursa yazının altında yorum olarak sorabilirsiniz.

Malzemeler:

3 adet pembe yün

1 adet sarı yün

4,5 numara şiş

3 numara tığ

Yapılışı:

Panço yapımı:

Pançomuzu  2 parça halinde örüyoruz ,sizler benim verdiğim ilmek sayılarını değiştirerek dilediğiniz boyda panço örebilirsiniz. Şişimize 42 ilmek atarak başlıyoruz ve 4 – 5 sıra haroşa örüyoruz ,sonra ilk 15 ilmeği düz örüyoruz 1 ilmek şişe dolayarak arttırma işlemi yapıyoruz.Sonra ki 2 ilmek ters örülür,sonra 8 ilmek düz (burası saç örgüsü için oluyor),sonra 2 düz 1 ilmek şişe dolayarak arttır ve sonra 15 ilmek düz ör,arka sırada düzler düz tersler ters örülecek.Sonrasında her sırada ters örgülerin yanından şişe 1 ilmek dolayarak arttrma yaparak örgümüze devam ediyoruz ve her 12 sırada bir saç örgüsü için ayırdığımız kısımda saç örgümüzü yapıyoruz. Örgünüzün rengini sizler diledğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Çizgileri dilediğinizce olması için ikinci rengi diledğiniz yerde örgünüze ekleyin. Ben pançomu 55 ilmek arttırdıktan sonra yani arttırma yerinde ki delikler 55 tane olunca 4-5 sıra haroşa ördüm ama siz dilediğiniz uzunluk olunca örgünün en altına haroşa örerek örgünüzü tüm ilmekleri keserek bitirin.Aynı ölçülerle bir adet daha parça örüp birbirine dikin ve yakasına tığ ile oya şi yapın ve iki renk ioi birleştirerek zincir çekin ve bunu ykaya geçirin, etek uçlarına saçak yaptıktan sonra pançomuz hazır.

Bere yapımı:

Şişimize 84 ilmek atarak başlıyoruz ve 4 – 5 sıra haroşa örüyoruz ,sonra ilk sırada her üç ilmekte 1 tane arttırma yapıyoruz sonrasında ise örgünün düz yüzünde düz ters yüzünde ters örüyoruz. dilediğimiz sırada  ikinci rengi pançonuza uygun olarak ekleyin,örgünüz   karış olunca her iki ilmeği birlikte örerek ilmekleri eksiltiyoruz,toplam 15-16  ilmek kalana kadar örgümüzde her iki ilmeği bir alarak sıraları örüyoruz, son kalan  15-16 ilmeğe zincir çekerek geçiriyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.