Zuhair Murad 2013-2014 Sonbahar Kış Couture Abiye Koleksiyonu


Zuhair Murad 2013- 2014  koleksiyonu

Zuhair Murad 2013- 2014 koleksiyonu

Lübnanlı moda tasarımcısı Zuhair Murad ‘ın 2013 2014 Sonbahar Kış Couture Abiye koleksiyonunun adı “Enchanted Forest” yani “Büyülü Orman”. Koleksiyon adına yakışır detayları tamamen yansıtıyor diyebiliriz.

Zuhair Murad’ın gece elbiselerinde tül üzerine işlenmiş ağaç dalları motifleri görüyoruz. Bu görünümün oldukça gotik bir havası var.Zuhair  Murad’ınbu koleksiyonu diğer koleksiyonlarına göre daha  modern bir görünüme sahip.

Koleksiyon beklentileri karşılar nitelikte sofistike ve elegan tasarımlardan oluşuyor. Dantel ve işlemelerle, boncuklar ve payetlerle büyülü ormanı tasarımlarına yansıtan Zuhair Murad, Victorian tarzı zarif kıyafetlere gotik bir hava katmayı başarmış.

Bazı tasarımlarda toprak renginin üzerine yapılan gece yarısı mavisi dalların kontrastı dikkat çekiyor. Çiçekler, dallar ve kök şekilleriyle bezenen kumaşlarla yapılmış bu çarpıcı tasarımlar kırmızı halıda ünlülerin tercih edeceği gözde elbiselerden olacağa benziyor.

Detaylarda işlemeler ve taşlar yine ön plana çıkıyor. Gece elbiselerinde vücudu saran balık kesim modellerin yanında uçuş uçuş etekler de var.

 

Zuhair Murad’ın 2013 2014 Sonbahar Kış renkleri arasındaki zümrüt yeşili, safir mavisi, yakut kırmızısı ve romantizmin değişmez rengi pudranın yanısıra siyah tabii ki kendini gösteriyor.

Zuhair Murad’ın 2013-2014 sonbahar -kış koleksiyonunu galerimizde görerek sizlerde koleksiyonla ilgili fikir edinebilirsiniz.

Zuhair Murad 2013-2014 Koleksiyonu:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.