Trend Bindallı Modelleri


bindallı örneği

bindallı örneği

Geçmişten günümüze gelen geleneğimizin bir simgesi olan genç kızlarımızın kına gecelerinde tercih ettikleri bindallılar farklı renk ve modelleri ile her genç kızın tercihi oluyor. Eski zamanlarda özellikle Osmanlı döneminde maddi durumu iyi aileler kızlarının düğününde ve kınasında kıyafet olarak bindallıları tercih ederlermiş.

Bindallılar eski yıllarda koyu renk kadifeden ve üzerlerine Türk motifleri ve güller işlenerek hazırlansa da şimdilerde saten,ipek ya da ipek saten kumaş üzerine işlemeli olarak hazırlanıyor.Günümüzde bindallı modellerinde renklerde çeşitlilik gösteriyor. Özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisinden sonra dizide giyilen kıyafetlerde bindallı olarak tercih edilmek istenmesi ile bindallılarda Hürrem bindallı modelleri ortaya çıktı.Farklı renkleri ve modelleri ile kına gecesinde farklı bindallı modeli olarak oldukça şık görünüyor.

Yeni bindallı modellerinde şalvar yerine elbise üzerine kaftanların tercih edildiği modellere sıklıkla rastlamaktayız. Ayrıca Bindallı renkleri olarak kırmızı, altın sarısı,mavi,yeşil ,bordo ,beyaz ve mor kullanılabiliyor. Sizler için farklı ve yeni bindallı modellerini ve renklerini yazımızda buluşturdum.

Bindallı Modelleri:

bindallı bindallı modeli bindallı 2015 hürrem bindallı trend bindallı modern bindallı modeli modern bindallı hürrem sultan bindallı modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.