Mihrimah Sultan’ın Düğün Kıyafeti


Mihrimah Sultan düğün elbisesi

Mihrimah Sultan düğün elbisesi

Muhteşem Yüzyıl dizisinin 99. bölümünde hayallerine kavuşan Rüstem Paşa sonunda Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan’ın biricik kızları Mihrimah Sultan ile evlendi ve bu düğünün başarısı ve mutlulu ile zaferinin tadını çıkarırken Mihrimah Sultan oldukça mutsuz ve hüzünlü görünürken kendisinin artık ateşin ta kendisi olduğunu söyledi.

Mihrimah Sultan önce kınasında harika bir kırmızı kınalık giydi ve kırmızı gösterişli bir taç ile kınalığını tamamladı. Mihrimah Sultan düğününde ise mavi gözleri ile uyumlu mavi renk bol işlemeli bir elbise giydi, aynı renk tül duvağı ve zarif olduğu kadar gösterili tacı işle kıyafetini bütünlerken, altın sarısı şık bir kolye takarak kıyafetinin harika görüntüsünü tamamladı.

Mihrimah Sultanın giydiği mavi elbise yakalardan başlayarak etek ucuna kadar inen sarı renk işlemelere ve bol taşlarla ,incilerle süslemelere sahip, arkası ise ışıltılı şık ve muhteşem bir elbise ile harika görünüyordu.

Mihrimah Sultan mavi düğün elbisesinden sonra krem rengi yine altın sarısı işlemelere sahip harika bir kıyafet ve aynı renk duvak ile Rüstem Paşa’yı karşılıyor.Adeta duruluğun ve asaletin sembolü gibi görünüyor.

Mihrimah düğün gününde mavi elbisesi ile zarif ve mağrur bir tavır sergilerken, sonrasında giydiği krem rengi kıyafet ile ise masum ve asil görünüyor.Sizlerde Mihrimah Sultan’ın mavi ve krem elbisesini merak ediyorsanız galerimize bakmalısınız.

Mihrimah Sultan’ın Düğün Elbisesi Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.