Elie Saab 2013-2014 Sonbahar- Kış Couture Koleksiyonu


2013-2014 Elie Saab couture koleksiyonu

2013-2014 Elie Saab couture koleksiyonu

Haute Couture denilince aklımıza ilk gelen isimlerden biri olan  Elie Saab 2013-2014 sonbahar -kış koleksiyonunda harika kıyafetlere imza atmış. Hazırladığı muhteşem gece elbiseleri gösterişli olduğu kadar zarif ve ağırbaşlı. Koleksiyon sanat eserlerini anımsatan bir işçilikle bezenmiş detaylar yine podyumu süsledi. 2013 2014 Sonbahar Kış Couture koleksiyonunu tanıtan Elie Saab, gece elbiselerinde yeni sezonun moda renklerine yer verdi.

Yakut kırmızısı, safir mavisi, zümrüt yeşili, gümüş grisini kullanan modacı  taşların etkisini hissettiren detaylarla bir koleksiyon hazırlamış.  Sadece renkleri sıralarken bile koleksiyonun asaletini farkedebiliyoruz. Elie Saab‘ın 2013-2014 sonbahar kış için hazırladığı  abiye koleksiyonu gerçek bir kırmızı halı koleksiyonu olmuş.Kraliyet düğünlerinde giyilebilecek standartlardaki elbiseleri pek çok ünlü bu yıl kırmızı halı da tercih edecektir. Bu imaj  podyuma birebir yansıtılarak mankenler podyumda  kırmızı halı üzerinde ışıldayan modellerle yürüdüler.

Elie Saab koleksiyonlarının artık alıştığımız işlemeleri ve sade kesimleri koleksiyonda  bolca var. Elie Saab’ın gece elbiselerinin en önemli özelliği işlemeler ve parlak taşlarla dolu olmasına rağmen geometrik kesimler uygulayarak modern görünümünden ödün vermemesi. Bu harmoni sayesinde ışıltılarla harika bir koleksiyon oluşuyor.

Özellikle en sonda çıkan gelinlik en dikkat çekici tasarım diyebiliriz. Dumanlı kuvars, kristal ve gümüş tozlarıyla işlenmiş bu ağır tasarımı taşıyabilmesi için geline eşlik eden nedimeler bulunuyor.

Sizleri Elie Saab ‘ın 2013-2014 sonbahar -kış koleksiyonu ile galerimizde başbaşa bırakıyorum.Sizlerde bu koleksiyonda bulunan elbiseleri eminim çok beğeneceksiniz.

 Elie Saab 2013-2014 Sonbahar- Kış  Koleksiyonu:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.