Dilek Hanif İstanbul Moda Haftası


10-13 Ekim tarihleri arasında 7. gerçekleşen İstanbul Moda Haftası’na rekor sayıda tasarımcı katılıyor.Pek çok modacı ve konuğu ağırlayan İstanbul tam bir moda şöleni izleyecek. Türkiye’nin en seçkin marka ve başarılı moda tasarımcılarının 2013 İlkbahar – Yaz koleksiyonlarını tanıtamaya başladığı İstanbul Fashion Week, bu yıl  ilk defa sanat limanları arasında yerini alan Antrepo 3’te düzenleniyor.

İstanbul Moda haftası kapsamında 2013 yaz koleksiyonunu tanıtan ünlü modacı Dilek Hanif güne damgasını vurdu.Bir çok ünlü ismin izlediği defilde Çağla Şikel,Özge Ulusoy gibi top modeller yer aldı ve ünlü modacı ayakta alkışlandı.

Dilek Hanif koleksiyonu

1800’lü yıllarda yaşayan ve resimlerinde kadınları betimleyen ressam Mary Cassat’tan ilham alarak 2013 ilkbahar yaz koleksiyonunu hazırlayan Dilek Hanif  kadınsı çizgilerin öne çıktığı bir defile sergiledi.Defilede  toplam 52 parça kıyafet sergilendi. Romantik ve sofistike modellerin yer aldığı koleksiyon ağırlıklı olarak pastel renklerden oluşuyor. Somon, vanilya, su yeşili, beyaz, uçuk pembe renkleri kullanan Dilek Hanif; koleksiyonunu “Romantizmin en güçlü izlerini taşıyor.” diye tanımlıyor. Hanif’in gece elbiselerine de yer verdiği Hazır Giyim Koleksiyonu’nda, kokteyl elbiseleri, casual-chic midi elbiseler de yer alıyor. Dilek Hanif’in bu sezon için özel tasarladığı print-desenler Koleksiyona ayrı bir tarz katarken; ipek, şifon, tül, işlemeli kumaş, krep ve danteller ise modellerde belirleyici rol üstleniyor.

Transparan ve payet ise Dilek Hanif’in koleksiyonunda adeta zerafeti simgeliyor.koleksiyondaki romantizm ise biz bayanların gönlünü okşadı.Kapanış ise çağla Şikel’in giydiği aplikeli,şifon pelerinli gelinliği ile yapan modacı Dilek hanif’in yaz koleksiyonu harika görünüyor.

Dilek Hanif’in 2013 ilkbahar yaz koleksiyonunu tanıttığı İstanbul Moda Haftasında sunduğu kıyafetler için galerimize bakmalısınız.Muhteşem ,zarif ve şık bir koleksiyon sizleri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.