Bohem Giyim Tarzı ve Modelleri

Bohem kıyafet kombin modeli

Bohem kıyafet kombin modeli

Bohem giyim tarzı bir moda değil hayat tarzı olarak tarif edilebilir. Bohem (bohemian) giyim tarzı, 70′li yıllarda ön plana çıkıp, günümüz trendlerinde bolca yer alan bir yaşam şekli.Amaç, şık ve güzel görünmekten ziyade rahatlığı ön planda tutup, enerji dolu canlı bir yaşamı ön plana çıkarmaktır.

Her nasıl algılanırsa algılansın bohem giyim tarzı oldukça rahat kıyafetlerden oluşuyor. Bohem giyim tarzında bol etekler üzerine bol bluzlar, rahat bol pantolonlar ile birlikte giyilen bol gömlekler,salaş elbiseler, etekler, bluzlar, dağınık saçlar, saçlarda bandanalar,büyük hasır şapkalar, uzun fularlar ve saçaklı bot ve çantalar yer almaktadır.Aslında bir dönemin Hippi tarzı denen kıyafetlerine oldukça benziyor.

 Bohem kıyafetler, çoğunlukla desenli parçalardan oluşuyor ve yaşam şekline uygun olarak  alt ve üst giyim modelleri değişmeden  hemen hepsi bol ve salaş tarzda. Büyük hasır şapkalar, uzun desenli elbiseler,kat kat etekler, metal tokalı geniş kemerler, yüksek bel pantolonlar, tığ işi kazaklar, işlemeli tunikler, göbeği açık bluzlar ve kazaklar, saç bantları püsküller, uçuşan gömlek ve elbiseler bunlardan sadece

Bohem kıyafetlerde kişi moda olan kıyafetleri değil rahat ettiği konforlu parçaları birleştirerek giyinir.Bol pantolonları bol bluzlarla, tuniklerle ya da kazaklarla birleştirebilir.üzerine geniş hırkaları giyebilir.Bol elbiselerini çizmelerle ve rengarenk bilezik ve kolyelerle tamamlayabilir.

Bohem kıyafetler içinde uçuşan şifon etekler, elbiseler ve gömlekler,kat kat etekler, bol pantolonlar, rengarenk bilezikler, kolyeler, etnik kıyafetler,kemerler, çantalar ve ayakkabılar yer almaktadır. Ayrıca şallar,fularlar,şapkalar,bandanalar  ve salaş saç modelleri de yer almaktadır.Sizlerde Bohem tarzını ve kıyafet modellerini merak ediyorsanız galerimize bakmalısınız.

Bohem Giyim Tarzı ve Modelleri Foto Galeri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.