Abiye Eşarp Bağlamanın Püf Noktaları


abiye türban,eşarp bağlama

Düğün,sünnet,davet,balo gibi özel gün ve gecelerde abiyeler vazgeçilmezler arasındadır.Tesettürlü bayanlar ise abiye kıyafetlerini eşarplarını değişik model ve trzlarda süslü olarak bağlayarak ya da kuaförlerinde yaptırarak daha şık ve hoş bir görünüm elde ediyorlar.Tabi giyilen kıyafete ,kullanılan aksesuarlara ve de gidilecek mekana göre abartıdan uzak durarak bağlanacak modeller daha şık ve güzel görünecektir.

abiye türban

Drapeler, pililer, danteller, inciler ve tabii swarovski taşlar eşarp süslemeleri arasında yer alıyorTürbanınızın modeline karar vermeden önce,kıyafetinizin kumaşına göre aksesuara karar vermeniz gerekiyor. Kıyafetiniz kalın satense güpürü seçmelisiniz örneğin. Tafta gibi tok kumaşlarda parlak taşlar daha rahat kullanılıyor. Saten eşarplardaysa dantel ve güpüre ağırlık veriliyor. Yine de birkaç aksesuarı bir arada isteyen hanımların çok dikkatli olması gerekiyor. Bir de eşarba takılan aksesuara mı bağlama şekline mi ağırlık verilecek bir karar verilmeli. Biri iddialıysa diğeri sade tutulmalı mutlaka.

türban bağlama

Özel günlerdeki eşarpların bozulmaması için eşarp çene altından iğnelenmek yerine dikilmelidir.Birde araya tela koymak gerekiyor.Eşarbın altından kocaman bir topuzdan kaçının yoksa şık değil rüküş olursunuz.

Tesettürlü bayanlar abiye kıyafetleriyle makyajlarını çok sade ve naturel tonlarda yapmalılar,yoksa süslü bir eşarp,abiye kıyafet ve ağır makyaj hiçte hoş olmaz.

abiye eşarp

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.