2015 Bot ve Çizme Modelleri

2015 bot çizme trendi

2015 bot çizme trendi

Biz hanımların sonbahar kış ayları için vazgeçilmezi olan bot ve çizmeler sezonda pek çok farklı model ve rengi ile vitrinlerde yerlerini almaya başladılar.Sezonun çizme ve bot modellerini nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili fikir edinmek istiyorsanız yazımızı okumalısınız.

Çizmeler ve botlar ile ilgili olarak sezonda pek çok farklılık göze çarparken özellikle bot çizmeler sezonun trendlerini zorlayacak.

Çizme ve bot seçerken bacak boyunuzu  dikkate almanız oldukça önemli, bacak boyunuza göre seçeceğiniz çizme ve botlar ile daha şık ve çekici görünebilirsiniz.

Bacak boyu kısa olan hanımlar:

Bacaklarınız kalın ve kısa ise asla diz üstü çizmeleri tercih etmeyin. Tercihiniz kısa botlar dan yada  diz ile bilek arasında kalacak olan çizmelerden yana kullanmalısınız. Bununla beraber çizmeniz ve giydiğiniz taytın ya da jeanın aynı renk olması sizi daha uzun gösterecektir. Uzun kazaklar ya da tuniklerle bu kombini tamamlayabilirsiniz.

Bacak boyu uzun olan hanımlar:

Bacaklarınız ince ve uzun ise sivri burun çizmeleri tercih etmemelisiniz. Sivri burun çizmeler ayaklarınızı uzun gösterir. Diz üstü çizmeleri rahatlıkla tercih edebilirler, ama diz üstü çizmeler gösterişli olduklarından bu çizmeler ile basit elbiseler, gömlekler, jean pantolonlar  ve mini eteklerle kombinler yapmalılar.

Bununla beraber çizme ve bot modellerini nasıl kombinleyeciğinize gelince:

Diz üstü çizmeleri daha çok mini etek veya şortla kombinleyerek şık ve çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Çizme renklerinde siyah tahtını korumaya devam ederken ,farklı renk çizme ve botları tercih edebilirsiniz.Çizmeler kadar yarım botlarda bu sezonun trendleri arasında yer alıyor.

Sezonun çizme ve bot  trendlerinde platform topuk çizmeler ve botlar , deri çizmeler ve botlar, süet çizmeler  ve botlar ve düz taban çizmeler ve botlar  yer alacak.Geçen sezon az tercih edilen modeller arasında yer alan binici çizmeleri bu sezon zirveye çıkacak.Binici çizmeleri hem rahat hem şık olması nedeni ile tercih edilecek.Binici çizmelerini özellikle taytlarla, mini etek ve elbiselerle kombinlemelisiniz.

2015 Bayan Çizme ve Bot Modelleri:

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.