2014-2015 Bot ve Çizme Modelleri


Bayan bot ve çizmeler

Bayan bot ve çizmeler

Sonbahar kış ayları için bayanların ayakkabı olarak tercih ettikleri botlar ve çizmeler sezonda pek çok farklı model ve rengi ile dikkat çekiyor. Sezon için hazırlanan botlar ve çizmeler vitrinleri süslemeye başladılar ve biz hanımlar şimdiden trendlere uygun modellere bakmaya başladık.sezonun bot ve çizme trendleri ile ilgili olarak fikir edinmek istiyorsanız yazımızı okumalısınız.

Bot çizmeler pek çok bot ve çizme modeli arasında dikkat çekerek trendleri zorlayacaklar.Botlar ve çizmeler sezonda çeşitlilik gösteriyor .

Çizme ve bot seçerken  dikakt etmeniz gereken en önemli unsur bacak boyunuzu  dikkate almak olmalıdır. Bacak boyunuza göre seçeceğiniz çizme ve botlar ile daha şık ve çekici görünebilirsiniz.

Bacak boyu kısa olan hanımlar:

Bacaklarınız kalın ve kısa ise asla diz üstü çizmeleri tercih etmeyin. Tercihiniz kısa botlar dan yada  diz ile bilek arasında kalacak olan çizmelerden yana kullanmalısınız. Bununla beraber çizmeniz ve giydiğiniz taytın ya da jeanın aynı renk olması sizi daha uzun gösterecektir. Uzun kazaklar ya da tuniklerle bu kombini tamamlayabilirsiniz.

Bacak boyu uzun olan hanımlar:

Bacaklarınız ince ve uzun ise sivri burun çizmeleri tercih etmemelisiniz. Sivri burun çizmeler ayaklarınızı uzun gösterir. Diz üstü çizmeleri rahatlıkla tercih edebilirler, ama diz üstü çizmeler gösterişli olduklarından bu çizmeler ile basit elbiseler, gömlekler, jean pantolonlar  ve mini eteklerle kombinler yapmalılar.

Bununla beraber çizme ve bot modellerini kombinlerken dikkat etmeniz gerekenler:

Diz üstü çizmeleri mini etek veya şortla kombinleyerek şık ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz.tabi bacaklarına güvenen hanımlar taytlarla da kombinleyebilirler.

Çizme renklerinde siyah tahtını korumaya devam ederken ,farklı renk çizme ve botları tercih edebilirsiniz.Çizmeler kadar yarım botlarda bu sezonun trendleri arasında yer alıyor.

Sezonun çizme ve bot  trendlerinde platform topuk çizmeler ve botlar , deri çizmeler ve botlar, süet çizmeler  ve botlar ve düz taban çizmeler ve botlar  yer alacak.Geçen sezon az tercih edilen modeller arasında yer alan binici çizmeleri bu sezon zirveye çıkacak.Binici çizmeleri hem rahat hem şık olması nedeni ile tercih edilecek.Binici çizmelerini özellikle taytlarla, mini etek ve elbiselerle kombinlemelisiniz.

2014-2015 Bot ve Çizme Trendleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.