2013 İlkbahar/Yaz Renk Trendleri


2013 renk trendi

2013 renk trendi

 

2013 yılında özellikle bahar ve yaz aylarında hangi renkleri giyeceğiz ve  hangi renkler trend olacak  bilmeli ve gardrobunuzda bu renklere yer vermelisiniz.

Turuncu,yeşil,mavi,beyaz, monokrom renkler ve sarı bu sezonun tyrednleri arasında yer alıyor.Sizin için sezonun en  trend renkleri sizlerle paylaşacağım.

Beyaz:

Beyaz trendi

Beyaz trendi

Sofistike bir görünüm için baştan aşağı beyazlara bürünebilirsiniz. Yazın olmazsa olmazı beyazı dolabınızdan eksik etmeyin.

Beyaz elbiselerini beyaz ayakkabı ya da sandaletlerle tamamlayabilirsiniz.

Beyaz tişörtleri, gömlekleri, bluzları veya atletleri; beyaz pantolon ,etek ya da şortlarla kombinleyebilesiniz.

Tüm beyaz kıyafetlerinizi ise beyaz ayakkabı, sandalet ya da babetlerle tamamlayarak beyaz ve sofistike görünebilirsiniz.

Siyah&Beyaz ( Monokrom) :

Monokrom trendi

Monokrom trendi

 

Siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı monokrom bu yazın en  trend renkleri arasında yerini aldı.

Siyah-beyaz çizgiler, geometrik şekiller, renk blokları, görsel ilüzyon yaratan monokrom tasarımlar  yazın trendlerini zorluyor.

Pek çok ünlü modacı monokrom kıyafetlere imza atmış durumda .Önderliği Louis Vuitton yapsa da , Chanel‘den Oscar de la Renta‘ya birçok farklı koleksiyonda bu etkiyi görüyoruz.

Kobalt Mavisi:

Kobalt mavi trendi

Kobalt mavi trendi

 

Sezonda mavinin her tonu kullanılsa da kobalt mavisi bu sezonun maviler arasında en trend rengi arasında yer alıyor.Kobalt mavisi her yerde ve her şekilde kullanabileceğiniz renkler arasında yer alıyor.

Zümrüt Yeşili:

 

Zümrüt yeşili trendi

Zümrüt yeşili trendi

 

Zümrüt yeşili bu yazın rengi olarak yerini alıyor ve sezonda zümrüt yeşilini gözümün aldığı her yerde göreceğiz.Zümrüt yeşili elbiseler, tişörtler, etekler ya da ayakkabı ve çantalar ise vazgeçilmezler arasında yer alacak.

Pembe ve Fuşya:

 

Pembe ve fuşya trendi

Pembe ve fuşya trendi

 

İddialı ve parlak pembeler ve göz alıcı fuşyalar bu sezonun olmazsa olmazları arasında . Raflarda ve askılarda her yeri adeta pembeye boyayan kıyafet ve aksesuarları göreceksiniz. Sizlerde pembe ve fuşya ile enerjik görünün.

Limon Sarısı:

Sarı trendi

Sarı trendi

Limon sarısı  sezonun en favori rengi, hemen hemen her koleksiyonda tasarımcılar sarı renge yer vermişler. Uçuşan şifon, organze, tül, jarse gibi kumaşlarla eşleştiğinde ise çekiciliği çok daha artıyor sarı rengin.Aslında yazla beraber bronzlaşan tenlere en yakışan renk olan sarı bu sezonda;  güneş sarısından, olgun limon sarısına, hatta hafif kremsi sarılara kadar her tonuna bol bol rastlayacağız yaz vitrinlerinde.Baştan aşağı sarı giyinmeye cesaretiniz yoksa ,minik bir fular, aksesuar yada sarı bir çanta ile beyaz bir kıyafetinizi kombinleyerek sizde bu canlı dinamik neşeli rengi bahar gardıroplarınıza sokabilirsiniz.

Turuncu:

Turuncu trendi

Turuncu trendi

2013 sezonunun en hit renklerinden biri turuncu. Şeftali rengi ağırlıkta olmak koşulu ile biraz portakal, biraz balkabağı yada krizantem derken turuncunun açıktan koyuya her tonunu her yerde göreceğiz Elbiseler, ayakkabılar, kemerler, güneş gözlükleri her yerde turuncu çılgınlığı yaşanacak.Pozitif enerjinin rengi olan turuncu ile canlı, neşeli bir  sezon bizi bekliyor. Kısacası sezonda mutlaka almanız gerekenler arasında turuncu bir bikini, turuncu bir ayakkabı, oje ve aksesuar olmalı. Özellikle bronzlaştıktan sonra turuncu harika olacaktır.

Su Mavileri (Aquatic):

Su mavisi trendi

Su mavisi trendi

 

Aquatic blues denilen su tonları yaz için en ideal renkler arasında yer alıyor. Mavinin her tonunu göreceğimiz yaz aylarında özellikle su mavisi trendler arasında yer alacak.Özellikle uçuş uçuş şifonlara su mavisi çok yakışıyor.

Pastel Renkler ya da Naturel Renkler:

Pastel renk trendi

Pastel renk trendi

 

Nude ve keten gibi natürel tonlar sezonda yerini alıyor. Rengin en büyük özelliği havadar, hafif ve ışıltılı görüntüsü, ayrıca son derece kadınsı, yumuşak, zarif ve enerjik olması. Naturel renkler her şeyle kombinlenebilirler ve hiç bir zaman ucuz görünmezler. Özellikle keten ve nude renklerinin oldukça baştan çıkarıcı ve hatta kadını Elegant gösteren bir yanı var. Üzerinizde bir şey yokmuş izlenimi veren nude tonları, ikinci bir ten gibi üzerinize yapışacak.

Kırmızı:

Kırmızı trendi

Kırmızı trendi

Kırmızı ihtişamı, tutkuyu, iddiayı,gösterişi ve asaleti bir arada toplayan bir renk. Kırmızı, 2013 sezonunda  da yine baskınlığını koruyacak ve her tonu, özellikle gelincik kırmızısı akılları baştan alacak. Bazen bir kadının en güçlü silahlarından biri bile olabilen kırmızı her sezon olduğu gibi kırmızı halıların ve gösterişli partilerin en çekici rengi olmaya devam edecek. Tamamı ile kımızı giymek cesaret ister, kendine güven gerektirir ve bu baştan çıkarıcı, kışkırtıcı renk sadece cesaretli kadınların tercihi olabilir diyorsanız ve o cesareti kendinizde bulamıyorsanız, o zaman sizler kırmızı bir fular kullanarak bu muhteşem renkle çekici olabilirsiniz. tabi kırmızı bir ruj ise baştan çıkarıcı ve genç bir görünüm için yeterli olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.