2012 Kainat Güzellik Yarışması


Amerika’nın Las Vegas şehrinde yapılan 2012 Kainat Güzellik Yarışması 190 ülkeden izlendi ve 89 ülkenin güzelleri yarıştı ve mayo yarışmasına 16 ülkenin güzelleri hak kazandı.   İlk 16 sıralamasına giren ve mayolu olarak yarışan ülkeler Venezuellla,Türkiye,Avusturalya,Fransa,ABD,Almanya,Filipinler,Brezilya,Güney Afrika,Peru,Rusya,Meksika,Macaristan,Hırvatistan,Kosova ve Hindistan oldu.

Mayo ile yarışan güzeller daha sonra ilk 10 ülke sıralamasına seçildiler ve gece elbiseleri ile yarışmaya devam ettiler.İlk 10 ülke arasına  giren ülkeler ise;

Avusturalya, Rusya, Brezilya,Fransa, Venezuella, ABD, Macaristan, Güney Afrika, Meksika, Filipinler oldu.İlk ona giren ülkelerin güzelleri gece elbiseleri ile izleyenleri büyülediler ve jüri ilk beşe giren ülkelerin güzellerini açıkladılar.İlk 5 ülke ise;Avusturalya, Brezilya, ABD, Venezuella ve Filipinler oldu.

 

 

Miss Universe 2012

Miss Universe 2012

 

Tüm bu sıralamaların ardından 2012 Kainat Güzeli olarak ABD güzeli  Olivia Culpo seçildi.Filipinli güzel  Janine Tugonon ise kainat güzelliğini ABD ile birlikte heyecan içinde bekledi ve 1. oldu. 2, olan ise Venezüellalı güzel Irene Esser oldu.3. ise  Avusturalyalı güzel olurken 4. ‘lüğü Brezilyalı güzel aldı.

2012 Kainat güzellik yarışmasına Türkiye adına Türkiye güzeli Çağıl Özge Özkul katıldı ve Çağıl Özge Özkul ilk 16 ülkenin yarışmacılarının arasında seçildi. 2012 Kainat Güzellik yarışmasının en güzel resimlerini sizlerle galerimizden  paylaşıyorum.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.