Sevgi Sözleri


sevgi sözü

sevgi sözü

Sevgi sözleri aslında sıklıkla kullanmamız gereken sevdiğimiz kişilere kendilerini özel hissettiren çok anlamlı sözlerdir.Necip Fazıl’ın da dediği gibi “Sevdiğini belli et,gizlemek başkasına fırsat vermektir” ya da sevdiğinizi söylemeden geçirdiğiniz< her an aslında sevdiğiniz kişiyle geçen ve bunu ona söylemeden geçirdiğiniz anlardan çalmak demektir. fırsatınız varken sevdiğiniz kişilere sevdiğinizi belli edin ve onlara güzel sevgi sözleri söyleyin.

**Sevgi ne boğazda, ne mum ışığında yemek yemek. Ne de pahalı bir pırlanta demek. Sevgi; bir lokmada iki mutlu insan demek!

**Kimi güzelim der sevdiğine, kimi özelim. Ama sevgi ne güzellik ister, ne de özellik. Sevgi, sadece yürek ister.

**“Provası yok hayatın.Ne yeniden yaşamak mümkün, ne de yaşadıklarını silebilmek. Önemli olan,ilk defa değil son defa sevebilmek.” – Oğuz Atay

**“Derin ve ihtiraslı sev! Kalbin kırılabilir ama hayatı dolu dolu yaşamanın tek yoludur.” – Erich Fromm

**Sevebilir misiniz? Karşılıksız,beklentisiz,hesapsız,çıkarız,özgür bırakarak.Sırf bir başkasının iyiliğini,mutluluğunu isteyerek.-Elif Şafak

** Kelimelerle anlatılamayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi, tarif et desen bana herhalde sadece “anne” derdim.

**Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler sevgi için. Uzanırsın yetişemezsin, yetişirsin dokunamazsın, dokunursun vazgeçemezsin, vazgeçersin ama unutamazsın.

**Seven Bitirmez, bitiren zaten hiç Sevmemiştir…

**Fakirlik parasız değil sevgisiz kalmaktır…

**Ne senden vazgeçerim, ne düşlerimden, Nede gözlerimi kaparım hayalinle yasarken, inan hayati seni bana verdiği için, Seni ise hayatıma anlam verdiğin için seviyorum!!

**Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, Açar açmaz duyayım kokunu sevda essin başak saçlarında, Sesin yüzümü rüzgarla bulsun, Bana öyle bir mektup yaz ki sevgilim, Gelsin beni en koyu zulamda bulsun, Ve öyle bir mektup yaz ki varsın ölümüm olsun.

**Sevgi; sevdiğin kişinin mutlu olduğunu gördükçe, Onun mutluluğu ile mutlu olabilme sanatıdır.

**Uzaklıklar Küçük Sevgileri Yok Eder, Büyükleri Yüceltir. Tıpkı Rüzgarın Mumu Söndürüp Ateşi Yükselttiği Gibi.

1 Cevap

  1. Umide dedi ki:

    Cox guzel yaaaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.