Şehzade Mustafa’nın Oğlu Mehmet Ölecek mi?

Şehzade Mustafa'nın oğlu Mehmet

Şehzade Mustafa’nın oğlu Mehmet

Ekranların fenomen dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl 124. bölümü ile de heyecanı doruğa taşıdı. şehzade Mustafa’nın idamı yeniçerileri ve halkı üzerken Şehzade Cihangir’in isyan etmesine sebep oldu. Cihangir Kanuni’ye “sen benim babam değilsin” dedi. Tüm bu olaylardan sonra Kanuni Sultan Süleyman Vezir-i Azam Rüstem Paşa azledildi ve Payitahta döndü.

Payitahta ise halk isyan hazırlığı içinde iken Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa’yı öldürmeleri gerektiğini ve Şehzade Mustafa’nın oğlu Şehzade Mehmet‘in tahta geçirmeyi konuştular.Tüm bunları öğrenen Hürrem Sultan Sultan Süleyman’a mektup yazarak hem başsağlığı diledi hem de bu konuşulanları haber verdi. Bunun üzerine Kubbe Veziri Hadım İbrahim Paşa’yı Şehzade Mehmet’i annesinden alması emriyle Kanuni Sultan Süleyman Bursa’ya gönderdi.Şehzade Mehmet, Mahidevran Sultan, Mihrünnisa Hatun ve Nergisşah Sultan Gemlik Sarayı’na nakledilmek üzere yola çıkar. Ancak bu nakilin amacı Şehzade Mehmet’i annesinden ayırmaktır.

Şehzade Mustfa’nın oğlu annesinden ayrılarak başka arabayla yola devam etti, ancak bu durumda Şehzade Mehmet’e ne olacağını henüz bilmiyoruz. Ama tarihte Şehzade Mustafa’nın ölümünden sonra Şehzade Mehmet’te idam ediliyor. Dizide senaristler nasıl bir son hazırlarlar bilmesekte  gerçekte Şehzade Mustafa’nın oğlu Şehzade Mehmet Kanuni’nin emri ile idam edilir.Bakalım Muhteşem Yüzyıl  125. bölüm de bizleri neler bekliyor? Ayrıca Şehzade Mustafa’nın ölümüze çok üzülen Şehzade Cihangir ‘de ordugahta vefat edecek.

Şehzade Mehmet Resimleri:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.