Sarı Selim’i Kim Oynayacak?

Sarı Selim, Engin Öztürk

Sarı Selim, Engin Öztürk

 

Ekranları  fenomen dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl final sezonu olan ve Son Dem adı verilen 4. sezona başlamadan o kadar çok konuşuldu ki başladığında ise herhalde herkes her daim muhteşem Yüzyıl’dan bahsedecek.Önce kanal değiştirdi ve Kanal D ekranlarında başlayacak denilen dizinin ilk tanıtım fragmanı Star TV ekranlarında dönmeye başladı.Tabi bir de geçen sezon biterken Hürrem Sultan karekterini canlandıran Meryem Uzerli‘nin yerine Vahide Gördüm ‘ün gelmesi ise konuşulan bir diğer konu arasında yer alırken, en çok merak edilen ise kanuni Sultan Süleyman’ın yerine tahta geçecek olan Sarı Selim rolünü kimin oynayacağı oldu.

Sarı Selim rolü için Türkiye ‘de bulunan tüm erkek oyuncular  deneme çekimine girdiler , sarı Selim rolü için Kuzey Günery dizisinin Kuzey’i Kıvanç Tatlıtuğ, Aras Bulut İynemli ise en çok konuşulan konular arasında yer alırken; Sarı selim rolü için Engin Öztürk seçildi. Engin Öztürk daha önce Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Selim yaşaran olarak rol almıştı.Engin Öztürk ‘ün hayranları Öztürk’ü Muhteşem Yüzyıl kadrosunda Kuzey Güney dizisinin Zeynep karekterini canlandıran Merve Boluğur ile yani Nurbanu Sultan ile aşkına tanıklık edecekler.

Engin Öztürk Sarı Selim rolü ile adından sıkça söz ettirirken, yakışıklı ve başarılı oyuncunun  bu rolü hakkıyla oynayacağını düşünüyorum. Muhteşem Yüzyıl‘da Şehzadeler devri ile olaylar daha da karışacak, bakalım Sarı Selim’i nasıl bulacağız?

Muhteşem Yüzyıl Sarı Selim Engin Öztürk Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.