Ramazan Ayı Tebrik Mesajları


Ramazan Tebrik Mesajları (2)

En Güzel,kısa,anlamlı ramazan ayı kutlama mesajlarını sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

-Gün batar usul usul. Kararır Gece. Yeniden doğar her şey. Her şey bitti, dediğin bir anda Mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle.
-Ramazana nasıl da buruk giriyoruz. Müslüman coğrafyalar kan içerisinde. Bu senede oruçlarımızı açarken, edecek olacağımız dualara mazlumlar biriktirdik.
-Cenab-i Hakk’ın kapısına ulastırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayini tebrik ederim.
-Mübarek Ramazan ayı; sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe. Ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya. Dininin sıhhat ve selameti olan Peygamber Efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun.
-Öyle Bir Ayın Gölgesi Doğdu ki Üzerimize,
Gecesi Ayrı Rahmet, Gündüzü Ayrı Bereket Elhamdulillah.
-Dostlukların sevgi ile beslendiği bu mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim

-Yazın tuttuğum orucun, kışın aldığım abdestin tadına hiçbir zaman doyamadım.. (Hz. Ali)

Sevdiklerinizin ramazan ayını kutlamak için hazırlanmış en güzel,anlamlı mesaj örneklerini yazımızda bulabilirsiniz.

-Yağmur yüklü bulutlar gibi gelerek bizleri bereketiyle donatan Ramazan ayınız mübarek olsun.

-Ramazan ayında verilen bir sadaka, başka aylarda verilen bin sadakadan daha hayırlıdır.
-Bembeyaz yağan bir karın, ne yaşanmışsa yaşansın, geçmişin tüm hatalarını örtüğü gibi Ramazan ayının da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umut dolu yeni bir başlangıca vesile olmasını dilerim.
-“Ey iman edenler! Samimi bir tevbe ile Allah’a dönün.” Tahrim/8 Tevbelerin geri çevrilmediği rahmet ve mağfiret yüklü Ramazan ayınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim.
-Mübarek Ramazan ayı kalbini O’nun yoluna koymayı ellerini daim O’nun dergahına açmaya vesile olsun.
-Mübarek Ramazan ayı “O vermek istemeseydi istemek vermezdi” gerçeği doğrultusunda ruhunda oluşan hayır dua isteğinin kabulüne vesile olsun.
-Ramazan ayı sana bir muştu, kalbine teselli, ruhunu karanlık ruhların baskısından kurtarmaya vesile olsun.

-“Ahh özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem” arzusu ile O’na yaklastıran Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun…

-Mübarek Ramazan Ayı ; sana Vücudunun sıhhat ve selameti olan “az yemeğe”…. Ruhunun sıhhat ve selameti olan “günahsız olmaya”….. dininin sıhhat ve selameti olan “Peygamber Efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya” vesile olsun….

-Ramazan ayı; kalbini O’nun yoluna koymaya. Ellerini O’nun dergahına açmaya. Ruhunu doyurmaya. Kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı geldi. En güzel Ramazan ayı tebrik mesajlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Mübarek Ramazan Ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için… Hayırlı Ramazanlar.

Dostlukların sevgi ile beslendiği bu Mübarek Ramazan ayında gönlünün sevgi ile dolup taşmasını dilerim…

Ramazan ayında kalpler imanla, eller gökyüzünde duayla huzurla geçmeli. Hoşgeldin ey Şehri Ramazan.

Ramazanda derdi kederi bir köşeye at huzurla imanla dolu mutlu bir ay yaşa. Hoşgeldin ey şehri Ramazan.

Ramazan ayının bereketi hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize, sabrı ruhunuza dolsun, Hoşgeldin on bir ayın sultanı ya Şehr-i Ramazan.

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoşgeldin onbir ayın sultanı.

Kim Allah-u Teâlâ(c.c.) yolunda bir gün oruç tutsa, Allah onunla ateş arasına, genişliği sema ile arz arasını tutan bir hendek kılar. ”Hayırlı Ramazanlar”

Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının kurtuluş ile tecelli bulması temennilerimle… Hoşgeldin on bir ayın sultanı.

 

Mübarek Ramazan Ayı kalbini O’nun yoluna koymayı, ellerini daima O’nun dergâhına açmaya vesile olsun. Mübarek Ramazan Ayı kalbine önce bulut olsun yağmak için… Sonra yağmur olsun ilahi sevgiyi yeşertmek için… Ahh özlemim O’na ki; O beni görür ama ben O’nu göremem arzusu ile O’na yaklaştıran Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile olsun…

Bembeyaz yağan bir karın, ne yasanmışsa yaşansın, geçmişin tüm hatalarını örtüğü gibi Ramazan ayının da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umut dolu yeni bir başlangıca vesile olmasını dilerim…

Gün batar usul usul… Kararır Gece… Yeniden doğar her şey… Her şey bitti dediğin bir anda Mübarek Ramazan ayının gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle…

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin Mevlaya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. ‘Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan.

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoş geldin ayların en güzeli ey Şehr-i Ramazan.

Ramazan Ayı Resimli Mesajları


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.