Ana Sayfa » Magazin » Öğretmenler Günü Kartları

Öğretmenler Günü Kartları

12 Kasım 2012 -13:27 | Magazin | 0 Yorum | 973 Kez Okundu
Yayınlayan :

Ulu Önder Atatürk öğretmenlere verdiği değeri ve önemi her fırsatta dile getirmiştir. ve bu konuda pek çok söz söylemiştir.Bu durumu en iyi  “Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözüyle açıklamıştır.

Öğretmenlere verilmesi gereken önemi Atatürk dışında pek çok ünlü kişi de belirtmiştir.Bunlardan Socrates “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir” diyerek belirtmiştir.

Öğretmenler günü kutlama mesajı

 

Ayrıca Hz. Ali!nin  “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözü de öğretmenlerimizin önemini en iyi anlatan sözlerden bir tanesidir.

Öğretmenlerimize ve emeklerine saygı duymalı ve onları her an saygı ve sevgiyle anmalıyız.24 Kasım Öğretmenler Gününde sevgili öğretmenlerimizi hatırlamalı ve onlara bunu hissettirmeliyiz.

Sizin için öğretmenler gününde değerli öğretmenlerimize göndererek öğretmenler gününü kutlayabileceğiniz birbirinden güzel öğretmenler günü kartlarını galerimizde topladım.Öğretmenlerimizi unutmadan öğretmenler gününü kutlayalım.

 

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın