Nigar Hatun Ne Yapacak?


Mihrimah Sultan,Rüstem Paşa ve kKızları

Mihrimah Sultan,Rüstem Paşa ve Kızları

Ekranların en fenomen dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl’da heyecan yine doruktaydı. Mihrimah Sultan ile Rüstem Paşa evlendiler.Mihrimah Sultan harika bir kına gecesi ile gelin olurken, Rüstem Paşa’nın zehir içmesine engel oluyor .

Mihrimah Sultan ile Rüstem Paşa’nın bir kız çocukları dünyaya geliyor ve Kanuni Sultan Süleyman torununun adını Ayşe Hümeşah Sultan koyuyor. Mihrimah Sultan’ın sütü yetmeyince kızına bir süt anne buluyorlar. Süt anne aslında Şah Sultan hesabına çalışan bir kadın olmakla beraber bebeğe zarar vermeyecektir. Tüm bu olaylar olurken Nigar Hatun Payitaht’a geri geldi ve Şah Sultan ile Hatice Sultan ile konuştu ve Rüstem Paşa’yı öldürmeye karar verdiler.Bu amaçla Nigar Hatun’u Mihrimah Sultan’ın  sarayına getiriyorlar ve Nigar Hatun gece gizlice bebeğin odasına geldi ve dizi o sahne de bitti.

Hürem Sultan Mihrimah Sultan’ın isteği üzerine o gece Mihrimah Sultan’ın sarayında kalıyor . Mihrimah Sultan ile Rüstem Paşa odalarında uyuyorlar ve kızları Ayşe Hümeşah Sultan süt annesi ile odasında uyurken Nigar Sultan neden bebeğin odasına girdi? Amacı bebeği kaçırmak mı? Yoksa bebeği öldürmek mi? Nigar sadece bebeğe bakmak ta isteyebilir , ama bence Nigar bebeği kıskandı ve ona zarar vererek herkesten öcünü almak istiyor.bakalım gelecek bölümde neler olacak? Nigar bebeğe zarar verebilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.