Muhteşem Yüzyıl’a Yeni Katılan Oyuncular

Esmahan sultan ecem çalık

Esmahan Sultan Ecem Çalık

Muhteşem Yüzyıl, pek çok yeni oyuncuyu kadrosuna dahil etmeye devam ediyor.Saygın Soysal,Ecem Çalık,Mehmet Özgür,Serenay Aktaş , Yıldız Kültür diziye dahil olanlar  ve diziye dahil olacak pek çok oyuncu da sıralarını bekliyorlar.

Ekranların en fazla oyuncuyu kadrosuna alan dizisi Muhteşem Yüzyıl dizisine 82. bölümde pek çok yeni oyuncu katıldı.Şah Sultan karekterini canlandıran Deniz Çakır iki hafta önce diziye katılmıştı. Şah Sultan’ın diziye katılması ile birlikte Şah Huban Sultan’ın eşi Lütfi Paşa ve kızları Esmahan Sultan’ın da diziye katılacağı belli olmuştu, ama ne zaman gelecekleri ve kimlerin oynayacağı son ana kadar belli olmadı.

Şah Sultan  ile Lütfi Paşa’nın kızları Esmahan Sultan’ı ise  Mevsimler Çiçek Açtı ‘da oynadığı rol ile en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Ecem Çalık oynuyor.

Diziye yeni  katılanbir diğer isim ise,  Esmehan Sultan ile birlikte saraya gelen Şah Sultan’ın yıllardır hizmetimde dediği Mercan Ağa oldu.Mercan Ağa ‘yı ise Bu Kalp Seni Unutur mu? dizisinde oynayan Saygın Soysal oynuyor.Sümbül Ağa Mercan Ağa’dan çekinmiş gibi görünüyor.

Diziye bir de Saruhan Çiftliği’nin Hanım Ağa’sı  rolüyle katılan ve daha önce Küçük Sırlar dizisinde oynayan Yıldız Kültür de katıldı.Hanım Ağa dizide hep görünecek mi yoksa bir bölüm için mi göründü bilemiyoruz ama renk kattı.

Geçen Hafta ise diziye Şehzade Mustafa’nın cariyesi rolü ile Serenay Aktaş dahil oldu.sarayda Şehzade Mustafa”nın yası devam ederken Ayşe Hatun’un hamile olduğu haberi şehzade Mustafa’yı ve Mahidevran Sultan ‘ı sevindirdi.Serenay Aktaş daha önce Yahşi Cazibe ve Alemin Kralı dizilerinde oynamıştı.

Gabriela Sfenzi De Feo karekterini ise dizi de Ayşe Özdemir oynuyor.Gabriela cenevizli genç bir tüccardır.Kocasının ölümü üzerine işleri devralan Gabriela bir oğlu ile yıl da bir mevsimi Manisa ‘da geçirir yılın geri kalan bölümünü ise Sakız Adası’da yaşıyan bu güzel Cenevizli kadından Şehzade Mustafa etkilenir ve ikisi bir aşk yaşarlar.

Birde diziye ilerleyen bölümlerde Mimar Sinan katılacak ve söylentiler arasında Mimar Sinan rolü için Sinan Tuzcu ile görüşüldüğü var.Yakışıklı oyuncunun sakalları ise söylentileri doğruluyor gibi.Sinan Tuzcu Yol arkadaşım ve Ihlamurlar Altında dizilerinde rol almıştı.

Muhteşem Yüzyıl’a 91. bölümde Hüsrev Paşa katılacak ve Hüsrev Paşa Kubbe Veziri olarak divana girecek.Elveda Rumeli ve Son Yaz Balkanlar dizilerinde oynayan Luran Ahmeti, Muhteşem Yüzyıl dizine Hüsrev Paşa karakteri ile katıldı.

Bakalım Muhteşem Yüzyıl dizisinde daha kimleri göreceğiz? Kimler hangi rolleri canlandıracak? Şehzade Selim,Şehzade Beyazıt ve Şehzade Cihangir büyüyecek ve o rolleri kimler oynayacak?

Muhteşem Yüzyıl final sezonu

Muhteşem Yüzyıl final sezonu

Muhteşem Yüzyıl dizisinin 4. sezon yani final sezonu oyuncularını sizinle diğer yazım olan Muhteşem Yüzyıl 4. Sezona Yeni Katılan Oyuncular makalemizde yer verdim ,ama sizler o yazıya değil de buraya baktığınızda da yeni oyuncuları görebilmeniz için bu yazımıza da yeni sezon oyuncularını dahil ediyorum.

4. sezonda Muhteşem Yüzyıl Kanal D ekranlarında oynayacak diye haberler çıkarken dizi 18 Eylül çarşamba akşamı akşamı Star Tv ekranlarında oynayacak. Tüm sevenlere merak edenlere duyurulur.Geçen sezon Hürrem Sultan karekterini canlandıran Meryem Uzerli’nin diziden ayrılması ile Hürrem Sultan karekteri için Vahide Gördüm ya da yeni soyadı ile Vahide Perçin diziye dahil olmuştu.

Muhteşem Yüzyıl yeni sezon şehzadeler

Muhteşem Yüzyıl yeni sezon şehzadeler

Yeni sezonda Şehzadeler büyüyecek ve onları canlandıracak kişiler en çok merak edilen oyuncular arasında yer alıyorlar.Özellikle Sarı Selim rolü için Türkiye’de bulunan tüm erkek oyuncuların girdiği deneme çekiminde Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinden tanıdığımız EnginÖztürk Sarı Selim olarak ayrıldı.

Şehzade Beyazıd rolünü ise Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin Mete’si Aras Bulut İynemli oynayacak ve Şehzade Cihangir rolü ise Sen de Gitme dizisinden tanıdığımız Tolga Sarıtaş canlandıracak.

Sarı Selim’in büyük aşkı Hürrem Sultan ‘ın gelini Nurbanu Sultan ise Kuzey Güney dizisinin Zeynep karekterini canlandıran  Merve Boluğur oynayacak.

Ayrıca Şehzade Beyazıd’ın karısı Fatma Sultan rolünü ise Gökçe Bahadır‘ın canlandıracağı dedikodular arasında yer alıyor.Bunun dışında Survivör yarışmasının birincisi olan HilmiCem‘in de diziye dahil olduğu haberler arasında yer alırken, dizide hangi rolü oynayacağı açıklanmadı.Tarihte olmayan ama dizi de hayali bir karekter olan Atmaca karekterini ise Sarp Akkaya oynayacak.Meltem Cumbul’un ise yapımcılarla görüştüğü dedikodular arasında yer alıyor.

Meltem Cumbul sonunda Muhteşem Yüzyıl için kamara karşısına geçiyor;Kanuni sultan süleyman’ın kızkardeşi Fatma Sultan’ı oynayacak.Detaylı bilgi “Muhteşem Yüzyıl Meltem Cumbulla Anlaştı” adlı makalemizde bulabilirsiniz.

Ayrıca  Muhteşem Yüzyıl Berrak Tüzünataç ile de anlaştı. Berrak Tüzünataç Şehzade Mustafa’nın yasak aşkı Barbaros Hayrettin Paşa’nın kızı Mihrinisa olarak dahil oldu.

Dizi tüm heyecanı ile sürerken dizinin yeni sezonun ilk fragmanı ekranlarda dönmeye başladı ve bizler de heyecanla yeni sezonu bekliyoruz. Siz tüm gelişmelerden haberdar edeceğim.

Muhteşem Yüzyıl yeni sezon

Muhteşem Yüzyıl yeni sezon

 Hürrem Sultan : Vahide Gördüm ( Vahide Perçin )

Nurbanu Sultan : Merve Boluğur

Sarı Selim : Engin Öztürk

Şehzade Beyazıd :Aras Bulut İynemli

Şehzade Cihangir : Tolga Sarıtaş

Atmaca   :  Sarp Akkaya

Berrak Tüzünataç:Mührinnisa

Meltem Cumbul:Fatma Sultan (Kanuni’nin kızkardeşi)

Fatma Sultan : Gökçe Bahadır( Şehzade Beyazıd’ın eşi)

Huri Cihan Sultan: Burcu Özberk

Esmahan Sultan  – Ecem Çalık

Lütfi Paşa              –  Mehmet Özgür

Mercan Ağa          – Saygın Soysal

Ayşe Hatun           – Seranay Aktaş

Hanım Ağa            – Yıldız Kültür

Hüsrev Paşa           -Luran Ahmeti

 Gabriela Sfenzi De Feo -Ayşe Özdemir

Muhteşem Yüzyıl’a Yeni Katılan Oyuncular Resimleri:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Utku Balci dedi ki:

    Muhtesem Yüzyila bende Oyuncu olarak katilmak istiyorum.
    Nereye basvurmam gerek ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.