Muhteşem Yüzyıl 3. Sezon Sezon Finali


Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman

Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman

19 Haziran 2013 tarihinde 3. sezon finalini muhteşem bir bölümle yapan Muhteşem Yüzyıl dizisi umarız ki 4. sezonda da aynı başarıyı gösterir.Bizleri ve tüm izleyenleri hayal kırıklığına uğratan tek olay ise Hürrem Sultan karekterini oynayan Meryem Uzerli‘nin yerine Vahide Gördüm ‘ün gelmesidir.Vahide Gördüm‘ü oyuncu olarak çok beğensem de Hürrem rolüne hiç yakıştıramadım, sadece ben böyle düşünmüyorum, pek çok kişi de benimle aynı fikirde.

Gelelim Muhteşem Yüzyıl sezon finalinde yaşananlara ; Şehzade Mustafa düştüğü durumdan yeniçerilerin sevgisi sayesinde ayağa kalktı, tabi bunda Hızır Hayrettin Paşa‘nın rolü de büyük. Bu arada Mahidevran Sultan ise Şehzade Mehmet’i öldürmek üzere harekete geçiyor. Yanında bulunan ve Şehzade Mehmet’in çok güvendiği Şahinci başı İlyas ise aslında Mahidevran Sultan’ın adamıdır ve çiçek hastalı bulaştırarak Şehzade Mehmet’in canına kıymıştır.Şehzade Mehmet’in öldüğü sahne ise izleyenleri hüzne boğdu.

Kanuni Sultan Süleyman sefere çıkarken haremi Mihrimah Sultan‘a emanet ediyor.Mihrimah Sultan bu durumda Şah Sultan‘ın hareme girmesini yasaklıyor ve hiç bir itirazı dinlemiyor.Sonrasında ise kızı Hümaşa Sultan’ın süt annesi Emine Hatun’un aslında Şah Sultan’ın casusu olduğu öğrenince Şah Sultan’ı Payitaht‘tan bir daha dönmemek üzere kovuyor.şah Sultan ise yenilgiyi kabul ederek Payitaht’tan ayrılıyor.

Kanuni Sultan Süleyman seferden döenerken   Malkoçoğlu Bali Bey izin isteyerek tekrar akıncılarının yanına döneceğini söylese de aslında Hürrem Sultan ile ilgili bir ize rastlıyor ve o izin peşinden giderek nihayet Hürrem Sultan’ı bulup Payitaht’a getiriyor. Bu güzel haberi ise Rüstem Paşa Kanuni’ye veriyor.Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan yıllar sonra yeniden kavuşuyorlar ve bu kavuşma muhteşem oluyor. Kavuşma sahnesinde bizleri en çok üzen ise Vahide Gördüm’e Hürrem Sultan olarak yabancılık çekmemiz oldu.

Muhteşem Yüzyıl 4. sezona Eylül ayında başlayacaktır , ama hangi gün belli olunca sizlerle paylaşacağım.Bu arada yapımcılar Hürrem Sultan rolünde bir değişiklik yaparlar mı bilinmez, ama bu tepkilerden sonra her an her şey olabilir. 4. sezonda daha heyecanlı daha entrika dolu bölümler bizleri bekliyor. Hürrem Sultan artık daha güçlü olacak ve oğlu Şehzade Mehmet‘in intikamını alacaktır. Mihrimah Sultan ise annesine destek olacaktır.Rüstem Paşa ise Veziriazam olacaktır.Bu arada Şehzade Mehmet’in ölümü ile boşalan Manisa sancak beyliğine kim atanacak? Bakalım neler olacak, neler yaşanacak?

Sezon Finali Resimleri:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.