Küçük Gelin Dizisi Oyuncuları Ve Konusu


Küçük Gelin

Küçük Gelin

Samanyolu TV ekranlarında oynayan ve izleyenleri her bölümünde tekrar ekran başına toplayan,içimizden bir öyküyü anlatan Küçük Gelin ile birlikte Türkiye’de çocuk gelinlerin artık olmayacağını düşünmek istiyoruz.

Küçük Gelin Dizisinin  Konusu:

Türkiye’nin kanayan yarası çocuk gelinlerin dramını anlatan Küçük Gelin dizisinde;  14 yaşında zeki ve gelecek vadeden bir kız çocuğunun zengin bir aileye berdel olarak verilmesini ve çocuk yaşta zorla evlendirilmesini konu alan Küçük Gelin, istemediği bir hayatı yaşamak zorunda kalan çocuk gelinleri, aile içi çatışmaları, iktidar entrikalarını ve duygusal çıkmazları da odağına taşıyor.

14 yaşında ve boyundan büyük hayalleri olan Zehra’nın, bir aşiret ağasının konağına “berdel” olarak adım atması büyük sırların kapısını aralar. Bu sırların ortasında kalan küçük Zehra, artık ne çocuk olarak kalabilecek, ne de bir genç kız olabilecektir. O artık sadece küçük bir gelindir. Fakat onu kurtaracak olan da bu büyük sırlardır.

“İdealist öğretmen “Melek”, parlak öğrencisi Zehra’nın okula niye gelmediğini merak eder ve aldığı haberle beyninden vurulmuşa döner. Ailesi, öğretmen olma ve okuduğu kitaplardaki gibi hikayeler yazma hayalleri kuran parlak öğrencisi Zehra’yı, kan dökülmemesi için abisinin bir aşiretten kaçırdığı Berfin’e karşılık olarak  berdel vereceği için okuldan almıştır. Melek, çocuk sayılacak yaştaki parlak öğrencisinin okuldan alınıp, zorla gelin edilmesini engellemek için elinden geleni yapmaya karar verir. Bu çetin savaşta “Azad” adlı cesur  genç, ailesini karşısına alma pahasına öğretmene yardım eder.

Küçük Gelin Dizisi Oyuncuları:

Gözde Mukavelat-Melek (Avrupa Yakası,Yalancı Yarim,Doktorlar ,Arka Sıradakiler ,Unutulmaz ve  Çılgın Kanal                                                            dizlerinde oynamıştır.)

Çağla Şimşek-Zehra ( Hayat Devam Ediyor, Kayıp Prenses ve Elveda Derken dizilerinde rol aldı.)

Ufuk Şen-Devran ( Şefkat Tepe,Dördüncü Osman,Tek Türkiye, Beşinci Boyut ve Büyük Buluşma dizilerinde oynadı.)

Ece Baykal-Canan ( Dinle Sevgili, Elde Var Hayat,Arka Sıradakiler,Ezo gelin, Doktorlar,Arka Sokaklar, Beyaz                                                    Gelincik,Kurtlar Vadisi,Oğlum İçin ve Gece Gündüz dizilerinde oynadı.

Devrim Atmaca-Fatma ( Unutulmayanlar,Destere,Peri tozu,Kahireli Palas, Leyla ile Mecnun ve Mühürlü Güller dizi                                                 ve filmlerinde rol aldı.)

Orhan Şimşek-Azad (Genco,Karamel,Nefes ve  Sultan dizilerinde oynadı.)

Burcu Yüce-Berfin ( Can ve Gülün Bittiği yer dizilerinde rol aldı.)

 Ece Okay-Behiye ( Gülşen Abi, Kurtuluş,Sen misin değil misin, Bir Günah Gibi dizilerinde rol aldı.)

Küçük Gelin Dizisi Resimleri:

3 Cevaplar

  1. yeşim dedi ki:

    çok güzel bir dizi gerçeğin ta kendisi bir dizi beğenerek izliyorum.melek ve zehra karakterlerini çok seviyorum .

  2. YILDIRAY KELLE dedi ki:

    DEVRAN DİZİDEN ÇIKSIN ABİ AZAD KALDISIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.