Kıvanç Tatlıtuğ Boyu Kilosu

27 Ekim 1983’te Adana’da dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ beş çocuklu bir  ailenin ferdidir.Ortaokulu Yenice Özel Çağ Lisesi’nde okumuştur. Adana’dayken Fiskobirlik, Güney Sanayii, Çukurova Kulübü, Devlet Su İşleri ve Tarsus Amerikan Kulübü’nde basketbol oynamış. 1997’de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından ailesiyle birlikte Adana’dan İstanbul’a taşınmış. İstanbul Kalamış Lisesi’nden mezun olan Kıvanç’ın   hayali NBA’de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor’dan gelen teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de oynamış. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş ve profesyonel basketbol hayatına son vermiş.

Basket hayatının bittiği günlerde yakın çevresi ise Kıvanç Tatlıtuğ’a manken olması için ısrar etmiş.Kıvanç Tatlıtuğ bunu dikkate almamakla beraber annesinin Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Kıvanç’ın fotoğrafını şirkete göndermiş ve şirket Kıvanç’ı arayınca Kıvanç Tatlıtuğ teklifi kabul etmiş.Önceleri mankenlik işine sıcak bakmayan Kıvanç Tatlıtuğ işten hoşlanınca profesyonel olarak mankenlik yapmaya başlamış.2002 yılında Best Model of Turkey ve ardından da Best Model of the World seçilmesiyle ile iyice ünlü olmuştur.

 

Kıvanç Tatlıtuğ

Kıvanç Tatlıtuğ

 

Kıvan Tatlıtuğ daha sonra oyunculuk yapmaya başlamıştır ve ilk olarak Gümüş’te oynadığı Mehmet karakteriyle adından söz ettirmiştir ve  ardından Menekşe ile Halil ve Amerikalılar Karadenizde 2 gibi yapımlarda yer almıştır. Asıl çıkışını ise Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı romanından uyarlanan Aşk-ı Memnu ile yapan Kıvanç tatlıtuğ ,dizide Behlül karakterini canlandır ve başrolü Beren Saat ile paylaştı. 2010’da kısa bir süre Ezel dizisinde oynadı. Şu anda ise Kuzey Güney adlı dizide Kuzey rolünü oynamaktadır.

Kıvanç Tatlıtuğ oyunculuk kariyerinde de pek çok ödül aldı.Aşk-ı Memnu ‘da canlandırdığı Behlül Haznedar karekteri ile Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ve  Elle Style Awards ile” Stil Sahibi Erkek Oyuncu” ödülünü aldı.Daha sonra Kuzey Güney dizisinde ki Kuzey karekteri ile sonra Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ve Yılın Yıldızları ile ise “En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu” ödülünü aldı.

Pek çok kişi tarafından sevilen ve beğenilen Kıvanç Tatlıtuğ’un fiziksel özelliklerini merak edenler için payalaşmak istedim.Ünlü ve başarılı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ 1.90cm boyundadır ve  74 kg ağırlığındadır.

 

 

 

1 Cevap

  1. ilkrur dedi ki:

    sana aşığım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.