Karadayı 105. Bölüm Mahir’in Sözleri


Karadayı Mahir

Karadayı Mahir

Karadayı dizisi beklenen anları ile birlikte 6 Nisan Pazartesi akşamı bizlerle buluştu. Feride’nin babasını vurduğunu kabul eden Mahir daha önce öldürdüğü Seyit Durak davasından dolayı yargılandı, yargılanmasında mahkeme reisi yani hakim olarak Feride yer aldı.Karar vermeden önce mola veren Feride’yi Mahir’in halleri ve sözleri çok etkiledi. Ara da ise Feride altüst oldu.Çünkü Nazif Baba gelerek Mahir’in babasını vurmadığını, kendisinin Mahir’i korumak için istemeden babasını vurduğunu, Beyfendi’nin Feride’nin babası olduğunu söyledi.Peki Feride’nin mahkemeye ara vermesine sebep olan Mahir’in sözleri neler mi? Bu sözleri hatırlamanız ve tekrar okumanız için sizlerle paylaşıyorum.

Öncelikle Mahir “Siz hiç kaybeden birine rastladınız mı sayın mahkeme reisi, ben umudumu kaybettim. İnannın bu öyle para pul, şan şöhret kaybetmeye benzemez.Bir kere güneş söndüyse geriye dönüş yok.”  dedi.

Feride ise buna cevaben; “Duruşmalar edebiyatla değil, delillerle yürü Karadayı, suçunuzu kabul ediyorsunuz yani.” dedi.

Mahir ise cevap olarak “Evet ediyorum.” dedi

Feride ise ” Meşgalenizin kabadayılık olduğunuda kabul ediyorsunuz.”

Mahir “Evet.”

Feride ” Peki mahkeme heyeti olarak kararı açıklamadan evvel son sözünüzü söylemek ister misiniz ?” diye Mahir’e sordu ve Mahir’in cevabı :

“Allah kimseyi canıyla sınamasın,artık analar ağlamasın,Karadayı’nın son sözü şu diye geçsin defterlerinize,; Bundan böyle güçlüler değil, haklılar kazansın.Ben anladım ki, Ben yanmazsam, sen yanmazsan, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa” söznünü söyledi. bu söz üzerine Feride mahkemeye ara verdi. Karadayı Mahir’in bu sözleri unutulmayacak sözler artasında yerini şimdiden aldı.

Mahir’in son bölümde söylediği söz:

“Ben yanmazsam, sen yanmazsan, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa! “

Karadayı Mahir’in Yeni Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.