Hürrem Firuze’yi Öğreniyor Mu?


İlgiyle izlenen dizi Muhteşem Yüzyıl dizisinde haremde sıcak bir savaş sürüyor.Tüm haremde Hürrem Sultan haremin diğer sultanlarına karşı savaşıyor.Hatice Sultan ve etrafındakiler Hürrem’e  tuzak kurarak Firuze’yi öğrenmemesini sağlıyorlar.Hürrem sultan halvete giden hatun diye başka bir kadını öldürecekken Afife Hatun’un müdahalesiyle kurtuluyor.

Bu arada Sultan Süleyman Firuze’nin gözdeler katına çıkarılması istiyor.Hatice Sultan ve ekibi ise bu durumda Firuze’yi korumak için başka çareler buluyorlar.Sultan Süleyman sefere  giderken kadınlarla vedalaşırken Hürrem Sultan’a bakalım nasıl veda edecek?

Kanuni Hürrem

Pargalı İbrahim ise fermanları Serasker Sultan imzasıyla imzalıyor.Bu durum İskender Çelebi tarafından Sultan Süleyman’a iletiliyor.Bakalım Kanuni bu duruma ne diyecek?Asker ise Tebriz’e gitmek isteyen İbrahim Paşa’dan dolayı isyan içinde ve Sultan Süleyman’ı istiyor.

Şehzade Mustafa Manisa’dan ayrılarak saltanat vekili olarak İstanbul’a geliyor,bu duruma Hürrem’in tepkisini çok merak ediyoruz.Mustafa ayrılmadan önce Helena’ya uğrar ve asker olarak sefere katılacağını söyler ve Helena çok üzülür.

Hürrem Sultan Cihangir hastalanınca çok üzülür ve düşmanı Firuze’yi odasına alarak Cihangir’e yardım etmesini sağlar.Akşamı iple çekiyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.