Hatice Sultan İntihar Edecek mi ?


Muhteşem Yüzyıl dizisinde olaylar hızla gelişiyor ve gelişen bu olaylarda bazı kişiler sevinirken ,bazı kişiler ise çok üzülüyor.Son bölüm de Pargalı İbrahim Paşa öldürülüyor.

Şimdilerde ise ekranlarda dönen fragmanlarda İbrahim Paşa’nın cansız bedeni ile karşılaşan Hatice Sultan adeta yıkılır ve  bir umut ile Kanuni’nin yanına gider ama emri Sultan Süleyman’ın verdiğini öğrenince daha da çok üzülür.

Hatice Sultan yasını yaşarken ,çocukları babalarını sorarlar ve babanız cennete gitti der.Tüm bu olaylar karşısında çok üzülen Hatice Sultan fragmanda sarayın balkonunda duvara çıkarak intihar edecek gibi görünüyor.

 

Hatice Sultan intihar mı edecek

Hatice Sultan intihar mı edecek

 

Hatice Sultan gerçekte nasıl öldüğü ile ilgili olarak iki rivayet bulunmaktadır.İbrahim Paşa’nın ölümü üzerine neslin devam etmemesi için İbrahim Paşa’nın çocukları  da öldürülüyor ve Hatice Sultan buna dayanamayarak  1538 yılında vefat ediyor denir.Bir diğer tarih ise Hatice Sultan’ın 1582 yılında öldüğü yönündedir. Hatice Sultan’ın mezarı Sultan Selim Cami şehzadeler mezarlığında bulunmaktadır.

Hatice Sultan fragmanda görüldüğü üzere intihar edecek mi?Son anda kurtulacak mı ya da Hatice Sultan intihardan vazgeçecek mi? İbrahim Paşa’nın ölümünün üzerine çocuklarına ne olacak? Pargalı’nın çocuklarına neler olacak?Hatice Sultan Ne yapacak?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.