Firuze Dizisi Oyuncuları


Firuze dizisi

Firuze dizisi

Firuze ‘nin Oyuncuları:

Show TV ekranlarında başlayan Firuze dizisinin başrollerinde oynayan Ceren Hindistan ( Firuze ) 2007 güzellik yarışmasına katılmıştır ve finalistler arasında yer almıştır. Ceren Hindistan  Senin Uğruna,Fedai , Baba Ocağı ,Ah Kalbim , Saklı Hayatlar , Sakarya Fırat , Babalar ve Evlatlar , Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol almıştı Muhteşem Yüzyıl  dizisinde ise Ahsen Hatun ‘u  canlandırmıştı. Dizide ceren Hindistan’a başrollerde Fırat Çelik ( Oğuz ) eşlik ediyor. Fırat Çelik’i Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde tanıyoruz. Haluk Piyes  ( Demir )  MUCK,Umut Yolcuları ,Kanımdaki Barut ,Kobra Takibi, Pusat,Sahte Prenses ,O Da Beni Seviyor dizilerinde rol almıştı ve Ceyda Ateş ( Suzan ) karekteri ile yer alıyor.Ceyda Ateş ise Gurbet Kadını, Aşk Oyunu, Elveda Rumeli,Cennet Mahallesi,Adını Feriha Koydum,Emir’in Yolu dizilerinde rol almıştı.

Firuze dizisinin kadrosunda ayrıca Engin Şenkan, Özay Fecht, Yıldız Kültür, Aytaç Öztuna, Taner Barlas, Murat Göksu gibi usta isimler de yer alıyor. Murat Tokat’ın yapımcılığı üstlendiği dizinin senaryosunu Aydın Üredi, İdil Kuzuoğlu, Cihan Çalışkantürk ve Peri Oruç yazıyor. Firuze’nin yönetmen koltuğunda ise başarılı işleriyle adından söz ettiren ünlü yönetmen Cemal Şan bulunuyor.

Firuze ‘nin konusu:

fakir bir ailenin güzeller güzeli kızı Firuze (Ceren Hindistan), zengin ailenin ihtiraslı kızı Suzan (Ceyda Ateş) arasında  Firuze’nin Oğuz ile evlenmesi ile birlikte  kıyasıya bir rekabet olacaktır. Aslında bu rekabeti Suzan başlatır. Çünkü Suzan varlıklı bir ailenin tek varisi Oğuz (Fırat Çelik)’dan vazgeçmek istemez. Ayrıca  Firuze’yi aşık olan bir başka kişide  Oğuzların evinde kalfa Fitnat’ın  oğlu Demir (Haluk Piyes)’dir. Firuze iki erkek arasında ne yapacağını şaşırırken, bir taraftan da Suzan’ın kirli oyunlarıyla baş etmeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.