Fatih Dizisi Oyuncu Kadrosu


Fatih Dizisi Fatih Sultan Mehmet

Fatih Dizisi Fatih Sultan Mehmet

Eylülde Kanal D ekranlarda başlayacak ve izleyicilerin merakla beklediği dizlerden birisi de Fatih dizisi . Fatih dizisinde isminden de anlaşıldığı üzere Fatih Sultan Mehmet’in hayatı anlatılacaktır.Başrol oyunculuğunu Mehmet Akif Alakurt ile birlikte Seda Akman ve Gamze Özçelik paylaşıyor.

Fatih dizisinin konusu ise;

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister.

Konstantiniyye’nin fethiyle Doğu Roma’nın bağrına İslam/Osmanlı sancağını diken Fatih Sultan Mehmet, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Egriponte’yi (Eğriboz) ele geçirir. Venedik ve Papalık, bir yandan Fatih’i çeşitli suikastlerle ortadan kaldırmayı denerken, Vlad Tepeş’i (Kazıklı Voyvoda) Fatih’in önüne sürerler. Diğer yandan da Osmanlı’nın doğu komşularıyla kirli ittifaklara girerler. Fatih, gözünü Kızıl Elma’ya (Batı Roma’ya) dikmişken, Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla da mücadele edecek; Karamanoğulları’nı ortadan kaldırıp, Akkoyunlular’a unutamayacağı bir yenilgi tattıracaktır.

İstanbul’un fethinden sonra kurduğu devleti, cihan imparatorluğuna çevirmek isteyen Fatih, imparatorluğun ömrünü uzatacak kanunlarla da devlet yapısını sağlamlaştırmak ister. Bu esnada şehzadeleri Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır. Çünkü ancak bu şekilde hayatta kalmaları mümkün olacaktır.

Fatih dizisinin oyuncuları ise ;

Mehmet Akif Alakurt: Fatih

 Seda Akman:Gülbahar Hatun

 Gamze Özçelik :Çiçek Hatun

Müjde Uzman: Dilyar

Dağhan Külegeç :Fatih’in Fedaisi

Hande Soral: Gevherhan Sultan

Birkan Sokullu: Şehzade Mustafa

 Reha Özcan :Mahmut Paşa

 Salih Bademci :Fatih’ten sonra tahta çıkan 2. Bayezid

Teoman Kumbaracıbaşı :Vlad

Andrej Pejic : Güzel Radu

Fatih Dizisi Oyuncuları :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.