Doksanlar

Doksanlar Dizisi

Doksanlar Dizisi

Doksanlar, “Sokakta Oynayan Son Çocukların Dizisi” sloganı  ile Atv  ekranlarından 26 Haziran 2013 tarihinde oynamaya başladı. Bu dizi ile kimimiz çocukluk yıllarımızı,kimimiz ise gençlik yıllarımızı hatırladık. MinT yapım şirketi tarafından yapılan romantik ve dönem komedisi olarak ekranlarımıza gelen sıcacık hayatların, sıcacık hikayesini yansıtıyor.İzlerken keyif aldığımız diziler kervanında yerini aldı bile.

Doksanlar konusu:

Doksanlar, Türkiye’nin 1990’lı yıllarını, sıradan bir mahalle ve o mahallede yaşayan sıradan insanlar üzerinden anlatan bir televizyon dizisi. 1990’lar ilk özel televizyonların yayına başladığı, her yerde özel radyoların dinlendiği, neredeyse her mahallede pop yıldızı olmak isteyen gençlerin bulunduğu, cep telefonuyla, bilgisayarla tanıştığımız yıllardır. Doksanlar; moda, giyim – kuşam, müzik vs. neredeyse bütün sosyal, ekonomik ve kültürel hayatın büyük bir dönüşüm yaşadığı dönemi iki aile ve onların çocukları üzerinden anlatıyor.

Doksanlar Oyuncuları:

Doksanlar dizisinde  Arif Erkin, Renan Bilek, Sinem Yener Ekşioğlu, Esra Dermancıoğlu, Deniz Oral, Ümit Erdim, Zeynep Anıl, Atılay Uluışık, Açelya Akkoyun, Beste Bereket, Semiha Bezek, Pelin Öztekin, Erkan Köse ve Derya Şensoy rol alıyor.

Doksanlar Resim Galerisi:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.