CemalNur Sargut Sözleri


CEMALNUR SARGUT SÖZLERİ

CemalNur Sargut gerçekten çok etkileyici sözleri var ,etkilenmemek elde değil. Mesela bir sözünde demiş ki :”İnsan kendi nefsini yok ederek kendine fayda bulur. Çünkü nefis tekamülünü engelliyor arzu ve isteklerini de “……

CEMALNUR SARGUT

Elif, kendisinden sonra gelen harflere bitişmez ancak diğer bütün harfler kendisine bitişir. Elif harfinin bu özelliği, tüm mahlûkatın yüce yaratıcıya muhtaç olduğunu ama O’nun hiç kimseye muhtaç olmadığını hatırlatır.

 

İnsan kendi nefsini yok ederek kendine fayda bulur. Çünkü nefis tekamülünü engelliyor arzu ve istekler. Bir yandan da bütün hayvanat, insana katıldığı ölçüde insanlık makamına yükselir.”

 

CEMALNUR SARGUT resimleri

Bir gönüle girmek; bir gönül elde etmek, bir kalbi fethetmek, bir insanı sevindirmek, insanların sevgisini, saygısını, güvenini ve hoşnutluğunu kazanmaktır. Gönül haccı budur.

“Bir kapı kapanırsa mutlaka daha güzel bir kapı açılır.”

İnsanın evladını, ana babasını sevmesi, eşini sevmesi ya da herhangi birini sevmesi nefis için değil Allah için olmalıdır. Eğer herkesi ve her şeyi o sevgilinin parçası diye seversen karşındaki insanın güzel taraflarını daha çok görmeye başlarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.