Çalıkuşu Kamran( Kamuran)


Reşat Nuri Güntekin ‘in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan Çalıkuşu ilk olarak 1986 yılındatelevizyonda dizi olarak oynamıştı.Şimdilerde ise ilk bölümü 24 Eylül Salı akşamı Kanal D ekranlarında başladı.Başrollerini Burak Özçivit ve Fahriye Evcen oynuyor. Dizinin ilk versiyonunda Feride rolünü Aydan Şener oynamıştı ve Kamran rolünü ise Kenan Kalav oynamıştı.Şimdi Kenan Kalav yerine Burak Özçivit, Aydan Şener yerine ise Fahriye Evcen oynayacak.

Burak Özçivit Kimdir?

Çalıkuşu dizisinde Fahriye Evcen ile başrolü paylaşan Burak Özçivit 24 Aralık 1984, İstanbul doğumludur.Kazım İşmen lisesi mezunudur ve halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünde okumaktadır.

Aslen Gaziantepli olan yakışıklı ve başarılı oyuncu 2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden seçildi ve  bu yarışmadan sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı.Daha sonra 2005 Best Model Of The Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model Of Turkey seçildi. Buna bağlı olarak da Best Model Of The World ‘a katıldı ve dünyanın en iyi ikinci mankeni seçildi.

Burak Özçivit ilk oyunculuk deneyimini Eksi 18 dizisinde genç komiser Murat’ı canlandırarak yaşadı. Kasım 2007‘de sinemalarda gösterime giren Musallat isimli Sinema filminde rol aldı.Eksi 18 dizisinden sonra Zoraki Koca,Baba Ocağı,İhanet dizilerinde rol aldı ve sonrasında Küçük sırlar dizisinde ki Çetin yani Çet karekteri ile ünlenen yakışıklı oyuncu sonrasında Muhteşem yüzyıl dizisinin sevilen ve beğenilen karekteri Malkoçoğlu Bali Bey olarak rol aldı.Şimdilerde ise Çalıkuşu dizisinde Kamran karekterini canlandıran Burak Özçivit ilk bölüm ile hayranlarının  beğenisini kazandı.

 Burak Özçivit Boyu:1.84 m

 Burak Özçivit Kilosu:78 kg

 Burak Özçivit Saç Rengi: Siyah

 Burak Özçivit Göz rengi :Kahverengi

 Burak Özçivit Burcu: Oğlak

Çalıkuşu Kamran Kimdir?

5 yaşında. Tıbbiye mezunu. Şair, hekim. Zamanına göre son derece yenilikçi, ukala, çapkın, elit zevkleri olan, estetik ve zerafetten hoşlanan, egosu yüksek, kibirli ve en az Feride kadar inatçı biri Kamran. Kendisinden yaşça hayli büyük olan, başından bir evlilik geçmiş Neriman’a müptela şu günlerde. Bu aşkla besleniyor ve şiirler yazıyor ve yazdığı şiirlerden hiç mi memnun değil. Feride’ye aşık olup çaresizliğe düştüğünde, şiirlerinin kalitesi artacak. Kamran, bu hikayeye başladığında hayatın tıpkı yazdığı şiirler gibi incelik ve estetikle örülü olduğunu zannederken, öyle olmadığı gerçeğiyle yüzleşecek. Daha da önemlisi gerçek aşkı ve aşkın sadakat ve emek istediğini öğrenecek.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.