Çalıkuşu Feride

Fahriye Evcen-Feride-Çalıkuşu

Fahriye Evcen-Feride-Çalıkuşu

Reşat Nuri Güntekin ‘in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan Çalıkuşu 1986 yılında da ekranlarda yer almıştı. Dizinin ilk versiyonunda Feride rolünü Aydan Şener oynamıştı ve Kamran rolünü ise Kenan Kalav oynamıştı.Şimdi Kenan Kalav yerine Burak Özçivit, Aydan Şener yerine ise Fahriye Evcen oynayacak.

Fahriye Evcen Kimdir?

Çalıkuşu dizisinde Burak Özçivit ile başrol oynayan Fahriye Evcen 4 Haziran 1986 Solingen-Almanya doğumludur.fahriye Evcen ilk olarak Asla Unutma, ardından Hasret dizileri ile televizyon dünyası ile tanışmıştır ve sonrasında Yaprak Dökümü dizisinde canlandırdığı Necla karekteri ile ünlenmiştir. Yaprak Dökümü dizisinden sonra Yalancı Bahar ve Veda dizilerinde rol almıştır. Şimdilerde herkesin en çok merak ettiği Çalıkuşu dizisinde canlandırdığı Feride karekteri ile nasıl özdeşleceğidir.Ama yayınlanan ilk bölümünde güzel ve başarılı oyuncu Fahriye Evcen  izleyiciden olumlu tepkiler aldı.Ayrıca oynadığı Aşk Tutulması ve Evim Sensin sinema filmi de çok beğenilmiştir.

Fahriye Evce ilk ve orta dereceli eğitimini Almanya’da tamamlamıştır.Fahriye Evcen, Heinrich – Heine Universitesi, Sosyoloji Bölümü’nde başladığı eğitimine  Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde devam etmektedir.

Fahriye Evcen  Boy : 1.70

Fahriye Evcen  Kilo : 51

Fahriye Evcen  Burcu : İkizler

Fahriye Evcen Göz Rengi:Kahverengi

Fahriye Evcen Saç Rengi:Koyu Kahverengi

Çalıkuşu Feride Kimdir?

Feride 20 yaşında, deli dolu, sert mizaçlı ve patavatsız bir kızdır. Mizacı gereği, olaylara arasına bir mesafe koyarak bakabilen biri. Tıpkı bir ağacın dallarına tünemiş Çalıkuşu gibi. Teyzesinin oğlu Kamran’a umutsuzca aşık fakat kendine bile itiraf edemiyor içinde duyduğu bu aşkı. Kabullenemiyor. Kamran karşısında ‘görünmez’ kadın olduğu için de öfkeli. Feride bu hikayeye başladığında herkese yaka silktiren, vurdumduymaz toy bir çocuk iken sona geldiğimizde hayatı öğrenmiş, olgun bir genç kadına dönüşecek.

Çalıkuşu Fahriye Evcen-Feride Resimleri:

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.