Çalıkuşu Dizisi Oyuncuları 2013

Çalıkuşu

Çalıkuşu

Reşat Nuri Güntekin ‘in aynı adlı eserinden televizyona uyarlanan Çalıkuşu 1986 yılında da ekranlarda yer almıştı, bu kez de Kanal D ekranlarında eylül ayında başlaması beklenen dizide ise genç kızların sevgilisi Burak Özçivit ile birlikte güzel oyuncu Fahriye Evcen rol alıyor.Dizinin ilk versiyonunda Feride rolünü Aydan Şener oynamıştı ve Kamran rolünü ise Kenan Kalav oynamıştı.Şimdi Kenan Kalav yerine Burak Özçivit, Aydan Şener yerine ise Fahriye Evcen oynayacak.

Burak Özçivit Çalıkuşu dizisinde Kamran rolünü canlandırırken, Fahriye Evcen ise Feride rolüyle yer alacak.Burak Özçivit en son MuhteşemYüzyıl dizisinde Malkoçoğlu Bali Bey karekterini canlandırmıştı ve sezon finalinde diziye veda etmişti. Fahriye Evcen ise  Yaprak Dökümü’nde Necla, sonra Veda dizisinde Mehpare karekteri ile ekranlarda olmuştu.Şimdilerde ise Çalıkuşu dizisinde Feride karekterini canlandıracak.

Çalıkuşu dizisinde ise diğer karekterleri oynayacak oyuncular arasında; Elif İskender, Mehmet Özgür, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Deniz Celiloğlu ve Ebru Helvacıoğlu, Pınar Çağlar Gençtürk (Münevver), Alptekin Serdengeçti (Levent), Güneş Hayat (Gülmisal Kalfa), Hülya Gülşen (Dilber Kalfa), Elif Sümbül (Sütlü Nuriye), Su Kutlu (Mişel), Ege Kökenli (Mari), Aslı İçözü (Sör Aleksi), Makbule Kurtlıyan (Sör Matild), Fehmi Karaaslan (Nizamettin), Yeşim Koçak (Güzide), Aliye Mutlu (Katina), Serkan Bilgi (Çarşaf Maruf), Esra Kılıç (Felike), Nesli Yılmaz (Nebibe), Sahra Verer (Nadide), Nurcan Şirin (Muzaffer), Erol Aydın (Arabacı Cumali), Ferhan Şensoy (Kristiyan Valez), Zuhal Yunga (Sör Süperiyör), Melissa Giz Cengiz (Feride 1.Dönem), Ceren Arslan (Necmiye 1.Dönem), Tarık Bayrak (Kamran 1.Dönem), Nehir Çağla Yaşar (Feride 2.dönem), Batuhan Sert (Kamran 2. Dönem), Ceren Apaydın (Necmiye 2. Dönem)  yer alıyor.

Burak Özçivit: Kamran

Fahriye Evcen : Feride

Elif İskender: Besime

Mehmet Özgür: Seyfettin

Begüm Kütük Yaşaroğlu: Neriman

Deniz Celiloğlu:Selim

Ebru Helvacıoğlu: Necmiye

Yapım: Tims Production

Yapımcı: Timur Savcı

Yönetmen: Çağan Irmak- Doğan Ümit Karaca

Senarist: Sevgi Yılmaz

Müzik: Aytekin Ataş

Eser: Reşat Nuri Güntekin

Çalıkuşu Dizisi Resimleri:

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.