21 Aralık’ta Neler Olacak?


Bu günlerde herkes 21 Aralık tarihini konuşur oldu.Maya takvimine  göre 21 Aralık 2012 tarihinde dünyanın sonu gelecek.Bu kehanete inananlar da var,inanmayıp dalga geçenler de var:tüm bu olanlar ise iş yerlerinde ,evlerde,ya da arkadaş ortamlarında yaklaşan 21 Aralık tarihini konuşmaya devam edilmesi demek oluyor.ya olursa diye heyecan duyan kişiler de var.Olmayacak diye rahat olanlar da bulunuyor.

Mayalar 21 Aralık tarihinde neler olacak ?,dedi de bu kadar çok konuşuluyor diye merak ediyorsanız,size bunları elimden geldiğince yazayım istedim.

 

21 aralık kıyamet

 

*Güneşin tersten doğacağına inanan Mayalar,Güneş doğudan değil batıdan doğacak, diye kehanette bulunmuşlar.Bu durumun ise nedenini dünyanın tersten dönmeye başlaması olarak söylemişler.

*Yer çekimi yok olacak ve her şey üst üste binecek.

*Hiçbir telefon,televizyon,bilgisayar ya da radarlar çalışmayacak.Uçaklar havalanmayacak ve haberleşme son bulacak.teknik araçlar çalışmayacak.

*İnsanlar başka bir boyuta geçecek ve üst düzey bilinç durumuna ulaşacak ve telepati ile iletişim kuracaklar.

*Tam karanlık ve tam sessizlik olacak ve sonra güneş tekrar görünecek.

*Tüm gezegenlerin tek sıra haline geleceğini ve bu durumda denizlerin yükseleceğini söylemişler.

*Kimine göre Marduk ,kimine göre Nibiru gezegeni dünyaya çarpacak.

Maya takvimine göre olacak olan tüm bu olaylar olacak mı? ,olmayacak mı? bilinmez ama Nasa dahil pek çok kişi bu konuda açıklama yaptı.Diyanet İşleri Başkanı da bir açıklama yaparak batıl,hurafe,sahte olan kıyamet senaryolarına   inanmayınız dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Gelen yoğun sorular üzerine derim ki; batıl, sahte, hurafe kıyamet senaryolarına itibar etmeyelim. Ebedi âleme hazırladıklarımıza bakalım. Dünya ahiretin tarlasıdır. Cennet tohumunu bu dünyada ektiğimiz bir bahçedir. Cehennem ise ateşini bu dünyadan götürdüğümüz bir ocaktır. “Rabbimiz, bize dünyada da ahirette de güzellikler ver” diye dua edelim…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.