Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?


Gebelik testi zamanıAcaba hamile miyim?,hamilelik ne zaman belli olur? ve bunun gibi birçok soru aklınızı kurcalıyorsa hamile olup olmadığınızı anlamanın çok kolay yöntemleri vardır.

Günümüzde evde çok sayıda uygulanabilecek ev tipi hamilelik testi vardır.Aslında hepsinin prensibi aynıdır.İdrarda hamilelik hormonu arar. Adet olmayı tahmin ettiğiniz zaman adet olamadıysanız ve üzerinden tahmini 5-6 ay geçtiyse ve hamilelik şüpheniz varsa test uygulamaya başlayabilirsiniz. Erken dönemde yaptığınız testlerden olumlu sonuç alamayabilirsiniz.Testler bazı zamanlarda kimyasal olarak gebelik tespit etmiş olabilir ama hamilelik gerçekleşmemişte olabilir.Eğer kesin sonuç öğrenmek istiyorsak sürekli gebelik testi denemenize gerek yoktur.Kesin sonuç için adetinizin üzerinden bir hafta geçmesini beklemelisiniz.Bir hafta geçtikten sonra yapılan testler daha kesin sonuçlar ortaya koyabilir.

Bazı anne adayları kesin test sonucu için doğru zamanı bekleyememektedirler.Bu da doğal olarak doğru sonuç içermeyecektir. Eğer doğru zamanı bekleyemiyorsanız,sabırsızlık duyuyorsanız ev tipi gebelik testleri yerine laboratuvar testlerini deneyebilirsiniz.

Evde yapacağınız test için en uygun zaman sabahtır.Sabah idrarıyla birlikte yapılan testler daha sağlıklı sonuçlar verir.Aldığınız Testin süresine mutlaka bakın süresi geçmiş testleri kullanırsanız kesin sonuç alma imkanınız oldukça düşük olacaktır.Yapılan bu tür testlerde pozitifin yanlış çıkma ihtimali oldukça düşüktür.Silik bir pozitif çizgisi çıkması hamile olma olasığınızı güçlendirir.Eğer pozitif çizgisi çıktıysa üç yada dörtgün bekleyip yeniden kendiniz idrar testi yapabilir.Ama beklemek istemiyorsanız da hemen kan testi yaptırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.