Gebeler Denize Girebilir mi?


hamileler denize girebilir mi

hamileler denize girebilir mi

Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte deniz ve havuz sezonu da  açıldı. Buda akıllara kimler denize girebilir? ya da kimler denize girmemelidir ? sorusunu getiriyor. Doktoırlar tarafından herhangi bir yasak konmamış herkes rahatlıkla denize girebilir ya da havuzda yüzebilir. Bu durumda hamilelerde denize girebilirler.

Gebelerin denize girmesi eğer herhangi bir nedenle yasaklanmamışsa doktorlar gebelere yüzmelerini önerirler. hamileler ters bir hareket yapmadan, kendilerini yormadan ve karınlarına zarar verecek bir hareket yapmadan denize girebilir ve diledikleri gibi yüzebilirler.

Hamilelikte yüzmek oldukça sağlıklıdır. İlk aylarda yüzen gebelerin bulantı ve kusmaları azalırken, sonra ki dönemlerde ise sırt ve bel ağrıları azalmaktadır.

Hamilelerin denize girerken dikkat etmesi gerekenler:

**Yüzmeye başlamadan önce, yüzme sırasında ve sonrasında yeterli miktarda su veya başka sıvılar almanız su kaybını önlemek açısından önemlidir.

**Karın üzerine baskı yapılacak şekilde yüzmemelisiniz.

**Hamileler yüzmek için yüksekten atlamamalılar.

**Hamilelik bitene kadar dalış yapılmamalıdır.Yüzme sırasında sla dalış yapılmamalıdır.

**Denize girmeden önce karnınızı doyurmayın.Ama yüzme sonrasında meyve yemeli  ya da meyve suyu içmelisiniz. Yoksa kan şekeriniz düşebilir.

** Yüzerken kramp giriyorsa yüzme yarıda kesilmeli ve sırt üstü pozisyona geçilmelidir.

**Nefesinizi zorlamamalısınız. Aşırı nefes tutmaktan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.