Evde Çiçek Bakımı

Evde çiçek yetiştirmek

Evde çiçek yetiştirmek

Çiçek seven ve evinde çiçek yetiştirmeyi seven biriyseniz size vereceğimiz ip uçları ile evlerde yetiştireceğiniz çiçeklerinizin daha canlı ve güzel olacaktır.Çiçeklere bakmak , onlara dokunmak ve çiçeklere bakım yapmak kişileri mutlu eden bir davranıştır.Ayrıca evde yetiştirdiğiniz çiçekler evlerinize canlılık ve güzellik katacaktır.

Çiçeklerin yeterince nemli tutulması gerekir ama bunun için yeteli tecrübe gereklidir. Bitkilerin su ihtiyacının ne zaman ve ne kadar olacağını bilebilmek zaman ve tecrübe önemlidir.Evlerde yetiştirilen salon bitkileri, seralardan gelmiş olsalar bile, bizim sahip olduğumuzdan daima ılık iklim kökenlidir. Afrika menekşeleri ve çöl kaktüsleri gibi bitkiler fazla sıcaklık isterler ve dışarıya bahçeye konulduklarında yaşamlarını sürdüremezler.

Pek çok yerde musluk suyu iyi bir sulama suyu olamaz. İçindeki kireçten ileri gelen sertlik fazla olursa Açelya, Ortanca, Orkide gibi kirece duyarlı bitkiler bundan zarar görürler. Musluk suyunun sertliği, basit yumuşatıcılarla düşürülebilir.

Tatile çıktığınızda evdeki bitkilerinizin bakımı nasıl olacaktır sorusunun cevabı şöyle;

Çoğu kişi tatile çıkacağı zaman çiçek bakımı aklını karıştırır.Çiçekleri evin içinde bırakarak iyi olmalarını sağlayamayız. Birçok bitki yazın bahçeye çıkarılabilir. Saksı kenarı toprağın altında kalacak biçimde toprağa sokabilirsiniz. Böylece saksıdaki toprağın kurumasını önleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.