Dekorasyonda Dikkat Edilecekler

Dekorasyon yaparken bazı önemli konulara dikkat ederek  evinizin çok daha güzel ve şık görünmesini sağlayabiliriz.Bunun için sizlerle dekorasyonun püf noktalarını paylaşacağım.

Ev dekorasyon önerileri

Ev dekorasyon önerileri

*Boya rengini değil öncelikle büyük eşyaları seçmek gerekir.Mobilyaları ve önemli eşyaları seçtikten sonra boya rengine karar vermelisiniz. Büyük pahalı eşyaları önce seçerek işleri kolaylaştırırsınız.

*Perde seçimi de oldukça önemlidir.Kısa perdeleri değil uzun perdeleri seçmek gerekir.Perdeler her zaman için yere değecek kadar uzun olmalıdır. Daha bile uzun olabilirler, ama asla yer zemininden daha kısa olmamalıdırlar. Kısa perdeler, duvarları aslında olduklarından daha kısa gösterir ve sağlamaları gereken sürekli ve akıcı görüntüyü sağlamazlar.

*Aydınlatma da ev dekorasyonun önemli ayrıntıları arasında yer alıyor. Doğru aydınlatma ev şık gösterirken yanlış bir aydınlatma rahatsızlık verir.Aydınlatma aksesuarlarını seçerken, eğer tercihiniz avize ise ; Avizelerinizi çok yükseğe asmadığınızdan emin olun. Bir avizenin sadece tavanı değil de, bütün odayı aydınlatacak bir seviyede durması önemlidir. Bu yüzden, avizeler genellikle yüksek tavanlı odalarda kullanılırlar ve buralarda kişiler rahatsızlık duymazlar.

*Kırlent kullanımı evlere sıcak ve hoş bir ortam sağlayacaktır.Fakat kırlent kullanımını doğru miktarda ve şekilde yapmalıyız.Fazla kırlent rahatsızlık yapar.

*Evinizin güzel görünmesi önemli olsa da konforlu olması daha önemlidir, bu yüzden göze hitap eden parçaları seçerken rahat olup olmadıklarını kontrol etmelisiniz.

*Dekorasyon yaparken duvar ile eşyalar arasına az da olsa boşluk bırakmanız hem dekorasyonun şıklığı hem de mobilyaların ve duvarların zarar görmemesi için önemlidir.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.