Çiçek Yetiştirme Zamanları

çiçek yetiştirme zamanları

Bahçenizde,evinizin balkonunda,terasında ya da salonunda çiçek yetiştirmek istiyorsanız bu yazımızda çiçeklerle ilgili bilgi vereceğim.

GÜL:

gül

Daha çok bahçede yetiştiğini sandığımız güller saksıda da yetişebilir.Organik olarak zengin bir toprağa dikmek gerekir ve güneşe direk  ekmemeliyiz.Yaz aylarında hergün su verilebilir.

PAPATYA:

papatya

Her toprakta rahatça yetişen ve çoğalan bitki, Nisan ve Haziran aylarında çiçeklerini açar. Yarı gölgeliği seven papatya için hergün aşırıya kaçmadan su verilmesi önerilir.

LALE:

lale

Çok farklı renkli çiçeklere sahip olan laleler, mart ve nisan aylarında açarlar. Suyu çok seven laleleri rüzgardan korumak gerekir.

ORTANCA:

ortanca

Genellikle yarı gölgeli ve nemli yerleri severler. Suyu çok seven ortancalar yaz ortalarına doğru çiçeklenmeye başlar. Çiçeklenmeyi güçlendirmek istiyorsanız yazın başlangıcında gübrelemeniz gerekir.

KARANFİL:

karanfil

Güneşli alanları seven Karanfil, Mayıs ayından Ekim ayına kadar çiçeklidir. Bahçelerde sıkça gördüğümüz karanfili saksılarda’da kolayca yetiştirebilirsiniz. Toprak nemli kalacak şekilde düzenli sulama yapılmalıdır.

PETUNYA:

petunya

Genellikle mor, pembe, kırmızı ve beyaz renklerde açan petunya güneşi çok sever. Toprağının sürekli olarak nemli olması için düzenli sulanması gerekir. Mayıs’da çiçek açmaya başlayan petunya’nın çiçekleri eylül ayına kadar devam eder.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.