Çanakkale Seramik Saraylı Koleksiyonu

çanakkale seramik saraylı koleksiyonu

 Çanakkale Seramik Osmanlı ruhunu yansıtan bir koleksiyona imza atmış.Osmanlı motiflerini modern dizaynlarla birleştiren marka evininde sultan olmak isteyanlara hitap ediyor.Gösterişli desenleri ile modern çizgileri geleneksel ile birleştiren Saraylı Koleksiyonun da iki tema var.Enderun ve Birun temalı iki farklı tasarım mevcut.

Enderun :

Osmanlı döneminde sarayın iç kısmında bulunan, padişahın elçileri ve vezirleri kabul ettiği arz odasından ismini; zümrüt, safir ve yakuttan renklerini alan Enderun Serisi ile banyolar büyülü bir çekim kazandırıyor. Seramik yüzeylerindeki göz alıcı desenlere eşlik eden kaftan motiflerini, lale ve çintemani figürleriyle bütünleştiren seri, gösterişli mücevherler ve tekstil dokularından ilham almış.

Birun:

Adını, sarayın harem dairesinin dışında kalan “Birun”dan alan Birun Serisi, mermerin eşsiz dokusunu, altının göz kamaştıran güzelliğiyle buluşturuyor. Işıltılı ve simli malzemelerin kullanıldığı Sultan dekor ve altın görünümüyle zarafeti buluşturan harem dekorları ile Birun, altının değer katan ışıltısını ve güzelliğini yansıtan mozaiklerle de banyoları zenginleştiriyor. İki farklı alternatifle sunulan rölyefli yer karolarıyla banyolarda ihtişamlı atmosferler yaratıyor.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.