2014 Klima Modelleri

Klimalar

Klimalar

Klimalar evlerimiz için neredeyse vazgeçilmez olan eşyalar arasında yer alıyor. Kışın ısınmak yazın ise serinlemek için kullandığımız klimaları  genel olarak serinlemek için kullanıyoruz. 2014 yılında klima markaları değişik kampanyaları ile tüketicinin karşısına çıkarken şık modeller ise kullanıcının beğenisini kazanıyor. Hem estetik hem elektrik kullanımı açısından ekonomik olan modeller ise en çok tercih edilen klimalar arasında yer alıyor.

Klimalar genel olarak duvar tipi (split)  klimalar, salon tipi klimalar ve tavan tipi klimalar olarak üçe ayrılırlar.Kullanıcılar genel olarak duvar tipi yani split klimaları tercih ediyorlar. Ayrıca daha ekonomik olan inverter klimalar ise tercih edilen klima modelleri arasında yer alıyor. Aynalı model klimalar ise estetik ve şık bir görünüm için tercih ediliyor.

Klima markaları ve fiyatları:

Klima markaları arasında ilk sıralarda yer alan Arçelik klimalar bu sezonda iddialı klima modelleri ile karşımızda. salon tipi, kaset tipi ve ev tipi klima modellerinde farklı mekanlara uygun klimalar bulunuyor. Arçelik klimaların modeline ve büyüklüğüne bağlı olarak fiyatları değişiyor. Arçelik klima fiyatları 1000-8000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Beko klimalarda salon, kaset ve ev tipi klima modelleri ile satışta ve Beko klima fiyatları ise 800 -5000 TL arasında değişiyor. Aynalı klima modelleri ise beğenileri topluyor. LG  Beko klimalarda kullanıcıları tarafından beğenilerek tavsiye edilen modeller arasında yer alıyor.

Daikin klima modelleri ise şık görünümlerinin yanında elektrik tasarrufunda da ciddi fark oluşturuyorlar. Daikin  klima fiyatları ise 8500 – 30 000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Mitsubishi klimalarda elektrik tasarrufu açısından oldukça ekonomik modelleri ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.Mitsubishi klima fiyatları ise 1000 – 20000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Sharp klimalar değişik modelleri ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor ve Sharp klima modellerinde fiyatlar 1400-7000 TL arasında değişiyor.

Samsung klimalar şık modelleri ile adeta duvarları süslerken evlerinizi de serinletiyor veya sıcaklatıyor.Samsung klima fiyatları ise 750- 3000 TL  arasında değişiyor.

Demirdöküm klimalar evlerimizin serin ya da sıcak olmasında önemli bir rol oynuyorlar . Demirdöküm klima modellerinin fiyatları 900-3000 TL arasında değişiyor.

Klima Markaları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.