Pike Takımı Dantelleri

Pikeler serin havalarda bizleri sıcak tutmakla değil aynı zamanda yatak örtüsü olarak ta çok şık ve güzel bir kullanım şekline sahiptirler.Pikeler ile yatak odalarımızın dekorasyonunda değişik bir tarz yakalayabiliriz.

Dantel ise eski zamanlardan günümüze kadar evlerimizin dekorasyonunda kullandığımız zarif el işlemeleridir.Dantel zerafetini pikelerimize taşıyarak zarif ve şık pike takımları elde edebiliriz.Özellikle kanaviçe işi ile birleştirilen dantelli pikeler oldukça şık ve tam anlamıyla sanat eserleri gibi görünüyorlar.

 

Dantelli pike takımı

Dantelli pike takımı

 

Pikelerde el işi dantelleri kullanarak pikelere daha ağır bir hava kazandırıyor ve dekorasyonda daha kullanılır hale getiriyoruz. Pikelerde kullanılan el emeği göz nuru danteller ve kanaviçeler ise çeyizlerin olmazsa olmazı idi ya da halen öylede diyebiliriz.Bu dantelleri ve kanaviçeleri pike takımlarında kullanarak şık dantelli pikeler elde edebiliriz.

Evlerde yatak odalarımızı süsleyen ev tekstil ürünlerinden birisi olan pike takımları genelde eskilerden bütün evlenecek kızların çeyizlerinde annelerinin ya da kendilerinin kendi elleriyle hazırlamış olduğu çeyizlik eşyalardandı.

Yatak odalarımızın dekorasyonunda kullanabileceğiniz dantelli pike takımı modellerinin en güzel örneklerini sizin için bir araya topladık, bu modellerden beğendiklerinizi kendiniz örebilirsiniz, ya da evlerimizde bulunan danteller ile benzerlerini sizlerde yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.