Yüz Şeklinize Göre Kısa Saç Modelleri

yüzünüze göre kısa saç modelleri

yüzünüze göre kısa saç modelleri

Sizlerde stilinizde bir farklılık yaparak kısa saç modelini deneyecekseniz öncelikle nasıl bir saç kestirmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Kısa saçlar kadınların daha genç ve modern görünmesini sağlasalarda bunu ancak doğru model ile başarabilirsiniz. bunun için ise öncelikle yüz tipinizi belirlemelisiniz.Sizler henüz yüz tipinizi belirlemediyseniz öncelikle buradan yüz tipinizi belirlemelisiniz. Sonra yazımızın devamında yüz tipinize göre kısa saç modelinize karar vermelisiniz.

Kare yüz tipi

Eğer kare yüz tipine sahipseniz, saçlarınızı çene hizanızda, hafif katlı kestirebilirsiniz. Böylece yüzünüzün köşeli yapısını gizlemiş olacaksınız. Ayrıca bu modeli hafif dalgalı kullanarak, çok daha yumuşak bir ifade yaratabilirsiniz.

Kalp yüz tipi

Alnınızdan çenenize doğru daralan, kalp şeklinde yüz tipine sahipseniz, arkadan öne doğru uzayan, asimetrik bir bob kesim saç modeli yüzünüzün çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz tipi

Pixie kesim olarak bilinen kısa saç modelleri, üst kısımları biraz daha uzun bırakarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağladığı için yuvarlak yüz tipi için oldukça uygun. Eğer saçlarınızla uğraşmayı fazla sevmiyorsanız ya da böyle bir vaktiniz yoksa ve yuvarlak yüz tipine sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.

Oval yüz tipi

Şakaklarınızdan hafif katlarla başlayan, kakülle kullanacağınız,küt kesim saç modeli, yüz hatlarınızın çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Uzun yüz tipi

Eğer uzun yüz tipine sahipseniz, asimetrik küt kesim saç modelleri size çok yakışacaktır. Çenenizde biten saç boyu, yüzünüzün çok daha kısa görünmesini sağlayacaktır.

Kısa saç modelinizi yüz şeklinize göre belirleyip kestirdikten sonra kısa saçları şekillendirmenin de önemli olduğunu hatırlatarak sizlere kısa saç şekillendirme ile ilgili vereceğim ip uçlarını okumalısınız.

**Kısa saç modelleri için kullanabileceğiniz en kolay şekillerden biri jöle kullanarak geriye taramaktır.

**Yuvarlak yüz hattına sahipseniz, yoğun jöle kullanarak, saçlarınızı dik yapabilirsiniz.

**Saçlarınızı öne doğru taramak da size farklı bir hava katabilir. Özellikle alın bölgesi geniş olanlar, yüzünü yuvarlak yüz tipine yakınlaştırmak için bu modeli tercih edebilir.

**Kısa saç modelleri arasında en popüler kesimlerden biri olan pixie stili. Dağınık bir hava vermesine rağmen genç ve canlı bir imaj elde edebilirsiniz.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.