Yağlı Saçlar İçin Öneriler


Yağlı saçlar için öneriler

Saçlarda oluşan olumsuz durumlardan biride hiç şüphesiz saçların yağlanmasıdır.Yağlı saçlar birçok kişi için sorun oluşturmaktadır.

Aslında yağlı saç yoktur,saç derisi yağlıdır ve saç derisinde bulunan bu yağ gün içerisinde saçlara doğru kaymaktadır.Özellikle düz saçlı kişilerde saç yağlanması kıvırcık saçlılara göre daha çok görülmektedir.

Saçların özellikle yaz aylarında sık sık yıkanması derideki gözenekleri açtığı ve saçlı derideki yağ hücrelerinin daha fazla çalışmasına neden olduğu  için yağlanmayı arttırır.Bu nedenle saçları günde birkezden fazla yıkamamak gerekir,mümkünse saçların yıkanmasını günaşırı yapmak gerekir.

Şampuan seçiminde mutlaka saç yapımıza uygun şampuan seçmemiz gerekir.Ürün seçerken , yağ ,silikon , lanolin içermeyenleri tercih etmeliyiz.

Saçları şampuanladıktan sonra kremlemek saçlı derideki yağın saça daha hızlı yayılmasına sebep olur.İkisi bir arada ürünlerde aynı şekilde yağlanmayı arttırır.Ama saç mutlaka kremlenecekse az miktarda krem saç uçlarına uygulanmalıdır.

Yağlı saça sahip olanlar gün içerisinde saçları ile fazla uğraşmamalılar.Saçı sık sık fırçalamak,taramak saçın daha hızlı yağlanmasına sebep olur.Ayrıca saçların çok sıkı toplanmasıda yağlanmayı arttırır.

Saçların yağlamasının en büyük zararlarından biri saçta kepek oluşmasıdır.Bu nedenle saçlarınıza gereken önemi göstererek saçların yağlanmasına engel olmak gerekir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.