Vintage Makyaj Nasıl Yapılır?

vintage makyaj modeli

vintage makyaj modeli

Vintage eskinin günümüze yorumlanması demek olsa da makyajda 60’lı yıların makyaj akımının özellikle özel gün ve gecelerde hanımlar tarafından tercih edilmesidir. Vintage makyaj diğer bir deyişle retro makyaj  özellikle gelin makyajında çok şık ve farklı bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca sadece gelin makyajında değil dediğim gibi özellikle özel zamanlarda tercih edildiğinde şık, farklı ve trend bir makyaj görünümü oluşturuyor.

Vintage makyaj yaparken en önemli olan cilt renginin beyaz olması , bu nedenle beyaz tenli hanımlar bu konuda şanslı olsalar da beyaz tenli olmayan hanımlar ise ten renklerinden birkaç ton açık fondoten uygulaması ile retro makyaj yaptırabilirler.Ayrıca cildinize transparan beyaz pudra sürmelisiniz ki makyajınız dilediğiniz gibi olsun.Vintage makyajda cilt adeta porselen gibi görünmelidir, ki porselen makyaj adı da buradan gelmektedir.

Vintage makyaj adeta bir tablo gibi olmalı ve göz makyajı ön planda olmalıdır. Gözlerde makyaj için öncelikle ,göz çukuruna kalem ile çizgi çekmeli ve beyaz ve açık tonlarda far uygulamalısınız.Sonrasında gözlere kuyruklu olacak şekilde likit çekilmelidir.Gözlerin olduğundan daha büyük görünmesi için; alt kısma beyaz kalem uygulaması yapılmalıdır.Son olarak bol bol rimel sürmeli ve gerekirse takma kirpik takmalısınız.

Vintage makyajda kaşlar kalın ve baskın olmalıdır. kalın olan kaşlar tercih edilse de kaşlarınız hatları sert ,keskin ve belirgin olmalıdır. Düzgün kaşlar için kaşlarınızı ince olmayacak şekilde alabilirsiniz.Kaşlarınız belirgin değilse koyu renk kaş kalemi ile kaşlarınızı belirgenleştirin.

Vintage makyaj yapmanın bir diğer temel kuralı göz makyajını baskılamadan dudakların öne çıkmasıdır. Özellikle kırmızı ve tonlarında  ruj tercih edilse de pembe ve tonlarında rujlarda kullanılabilir.tabi parlatıcı sürerek dudaklarınız göze çarpacak şekle getirebilrisiniz.

Vintage makyajda allık seçimi pembe ve şeftali tonlarında ve çok hafif olmalıdır.Allığınızı açılı ve düzlemsel olarak uygularsanız, yüzünüzü de olduğundan ince gösterirsiniz.Ayrıca yanağınıza bir ben çizmek retro makyajınızı belirginleştirecektir.

Vintage makyaj vintage kıyafetler ile tamamlanırsa çok daha şık görünecektir. bunun için yüksek belli etek ve pantolonları tercih edebilirsiniz.Bir döneme vurgu yapan kıyafetlerde uygun olacaktır.

Vintage makyaj için saç modeli olarak retro saç modellerini , dalgalı saçları tercih edebilirsiniz. saçlarınızda bantlar özellikle rujunuzla aynı renk ya da uyumlu saç bantlarını ,tüllü ufak şapkaları ve çiçekleri kullanabilirsiniz.

Vintage makyaj özellikle beyaz tenli ,koyu saçlı hanımlara yakışsa da sarışın hanımlar ise doğru tekniklerle vintage makyaj yaparak oldukça çarpıcı bir görünüme kavuşabilirler. sarışın bayanlar vintage makyaj yapacakları zaman kaşlarını olduğundan daha sarı yapmalı ve kıpkırmızı bir ruj sürmeliler.

Vintage Makyajlar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.