Ten Rengine Uygun Saç Renkleri


Ten rengine göre saç renkleri

Saç renginizi değiştirirken ten renginizi göz önünde bulundurmalısınız.Ten renginizle uygun olan saç rengi sizi daha şık ve güzel gösterecektir.Sizinle ten renklerine uygun saç renklerini paylaşacağım.

Pembemsi – Beyaza yakın bebeksi bir ten rengine sahipseniz;

Kızıl ve tonlarını size uygun olmaz, size küllü sarı renkleri, kahve tonları, kumral ve kestane saç renkleri yakışır.Sizleri daha çekici ve etkiliyici göstermekle birlikte yüz hatlarınızı belirgin bir hale getirmektedir. Hafif bir makyajla daha da bebeksi bir tene sahip olabilir ve çekici görünebilirsiniz.

Koyu renkli esmer bir ten rengine sahipseniz;

Koyu  tenli kişilere daha çok parlak sarı, platin sarı, bakır, light sarı saç renkleri daha çok yakışmaktadır. Ayrıca ateş Kızılı, patlıcan moru gibi renklerde teninize uygundur. Kahve tonları da esmer tenliler için uygun olabilmektedir. Röfle ve gölge renkleri de önerilmektedir.

Beyaz ten rengine sahipseniz;

Sizlere en çok yakışacak renk, şüphesiz kahve tonları olup, koyu kahve, kumral, kestane renginin yanı sıra altın sarısı olmaktadır. Ballı kızıl, ballı bisküvi, bal köpüğü gibi renkler sizleri çok etkiliyici yapmaktadır. Karamelin koyu tonları, ve siyah saç rengide sizlere uygundur. Bunların dışında kızıl tonları bal renkleri de beyaz tenliler için ideal saç renkleri olarak bilinir.

1 Cevap

  1. boşver dedi ki:

    çok çirkin olmuş buuu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.